15 червня депутати кнопкодавили за своїх 5 однопартійців. Голова облради Олійник - представник БПП - рекомендує звертатися до регламентної комісії. Голова регламентної комісії "свободівець" Вигонюк стверджує, що саме голова облради блокує покарання кнопкодавців.
Депутатки Людмили Станіславенко (БПП) взагалі не було на сесії, але її картка голосувала. Її партійний соратник Юрій Мазур та "опоблоківці" Петро Одарченко та Олександр Побережець пішли ще під час проведення сесії, але їхніми картками продовжували голосувати.
Депутат Микола Яськов взагалі не реєструвався на поточній сесії, але за деякі питання його картка голосувала.
Одним з питань, за яке кнопкодавили, було виділення 10 га лісу приватній фірмі для рекреації в передмісті Вінниці. Фірму пов’язують з родиною депутатів Ткачуків.
За дерибан землі голосували зокрема і картки депутатів Станіславенко, Одарченко, Мазур та Побережець, які на той час не були присутніми в сесійній залі під час голосування.
Ось результати поіменного голосування.
Так депутат Юрій Мазур з фракції БПП пішов уже після голосування за звіт голови ОДА Валерія Коровія (депутат облради від БПП, який суміщає представницький мандат з посадою чиновника). Про це свідчить відео проведення сесії, яке розміщене на офіційному сайті Вінницької обласної ради.
Ось він сидить на початку сесії й далі виходить з зали й не повертається.
Його картка проголосувала “За” ще у 4 питаннях.
Хто ви така, шо маєте перепитати? Ви починаєте запитувати у мене такі питання, до яких журналіст не має ніякого відношення. Я голосував за всі питання. Мене мало цікавить, яку інформацію і кому ви надаєте. Такі ж самі продажні. Хто вас там кормить до слідуючих виборів? Я це все знаю. Ви не маєте права запитувати в мене питання, такі”, - обурюється депутат Мазур.
Депутатка від БПП Людмила Станіславенко, яка фігурує в розслідуванні Громадського руху ЧЕСНО щодо дерибану заплави річки Вишня, взагалі була відсутньою на сесії. ЇЇ місце пустувало хоча її картка спрацьовувала і голосувала “За” за 4 питання.
Зазвичай поряд зі Станіславенко сидить її колега-родич Сергій Такачук, на відео видно, що Ткачук кнопкодавить. Сконтактуватися зі Станіславенко Громадському руху ЧЕСНО не вдалось.
Депутат від "Опоблоку" Олександр Побережець покинув сесійну залу ще після розгляду 12 питання, але після цього його карткою хтось голосував “ЗА” ще за 40 питань, які розглядались на сесії.
Я не коментую це. В телефонному режимі не коментую. Якщо в мене буде час, ну ви матеріал коли видадите? Ну про я зайнятий трошки, тому в мене на цьому тижні не буде можливості. Як ви напишете, це ваше право”, - каже Побережець.
Також покинув сесійну залу після голосування за 23 питання і "опоблоківець" Петро Одарченко і більше в сесійну залу не повертався. Після того картка депутат Одарченка спрацювала “За” ще за 42 питання
Депутат Одарченко визнає, що виходив із зали і лишав картку:
Ну якщо я навіть допустім вийшов і карточку оставив, примєрно, но… ну да, єслі чесно, я там на півчаса чи на час вийшов, потому шо так сталося по життю, шо мені треба вийти...”
Чому депутат залишив картку для кнопкодавства - Одарченко не уточнив.
Депутат від "Опоблоку" Юрій Яремчук каже, що якщо кнопкодавив за своїх колег-однопартійців, то суто для вирішення господарських питань:
А чо я кнопкодавив, да? Я не пам`ятаю, як кнопкодавив. Якщо даже таке і було, то мабуть господарські питання щодо роботи області, як область не завести в тупик, щоб область могла працювати.. як вона працює на повну, того да”.
Також під час реєстрації на початку сесії не було депутата від "Аграрної партії" Миколи Яськова, але під час голосування за виділення 10 га вінницького лісу його картка спрацювала. Коли депутат Яськів почув від журналіста Громадського руху ЧЕСНО запитання про його присутність на сесії, то просто кинув слухавку.
Серед усіх питань, які розглядались на сесії, є одне, яке набрало мінімальну кількість потрібну для ухвалення. Це земельне питання № 41 про передачу земельних ділянок у постійне користування. Для того, щоб рішення було прийнято, потрібно 43 голоси “За” з 84 депутатів. Попри кнопкодавство голосів забракло.
Голова облради Анатолій Олійник коментує, що покарати депутатів може тільки регламентна комісія:
А що такий факт є, да? Хай рух ЧЕСНО звертається у нас є комісія, яка буде розглядати і відповідні висновки нам направляти, щоб ми могли реагувати. Є прописано в регламенті. Кримінальної відповідальності немає. Ми можемо оприлюднити в ЗМІ, якщо комісія винесе висновок що такий факт встановлено”.
Голова депутатської комісії з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності Андрій Вигонюк пояснює, що покарання депутатів блокує сам голова облради:
Опираючись на депутатську меншість кнопкодавів, влада повністю дискредитувала Вінницьку обласну раду як представницький орган. Цій практиці вже два роки, голова обласної Ради Олійник Анатолій не реагує на мої неоднаразові звернення щодо порушень під час голосування, він підписує фальшиві рішення ради. Були прецеденти, що комісія встановлювала, але доведено до кінця це не було, бо заключне - це голова, який підписує стягнення з депутата. Перших два депутата були Струсевич і Крижанівський. Комісія встановила, але Олійник уже два роки не підписує”.
З слів Вигонюка, регламентній комісії саботуює покараня для кнопкодавів. Це Сергій Кривешко, голова фракції РПЛ, Ігор Хміль, заступник голови облради від “Самопомічі” та Геннадій Вацак з БПП, який до того ще є секретарем комісії.
Я закликаю людей аналізувати декларації депутатів, оцінювати як і за що вони голосують, це все є у відкритих джерелах- і лише тоді віддавати свій голос на виборах за чесних та професійних, а не за "лавочки", "вставлені в школах вікна" чи "посипані щебенем дороги в селах", - додає депутат Вигонюк.
Зазначимо, кнопкодавство у Вінницькій облраді не поодиноке явище. Нещодавно активісти зафіксували кнопкодавство також у Тернопільській облраді. Зокрема на порушенні попався депутат івд фракції БПП Василь Градовий.
Нагадаємо, під час моніторингу роботи облради у 2016 року Громадський рух ЧЕСНО зафіксував також випадки кнопкодавства. Депутати Вінницької облради з-поміж усіх рад, які моніторить Громадський рух ЧЕСНО, мають найбільше депутатів, які стали кандидатами на відкликання - пропустили понад 50% засідань сесій або комісій. Також нещодавно Громадський рух ЧЕСНО оприлюднив аналіз роботи облради за 2017 році.
Поділитись