Більші субвенції на розвиток отримують ті регіони, де мажоритарники підтримують законодавчі ініціативи більшості щодо державного бюджету.
Розподіл субвенції на розвиток окремих територій у 2017 році значною мірою залежав від голосування народних депутатів - мажоритарників за закони, що стосуються бюджету. Про це свідчить аналіз даних субвенції, здійснений Громадським рухом ЧЕСНО.
Округи депутатів, що підтримували Закон про державний бюджет на 2017 рік, отримали в середньому майже в два з половиною рази більше, ніж округи інших депутатів. Підтримка інших законів синхронно з коаліцією не є настільки вирішальною.
Загалом найважливішими чинниками, що визначали виділену на округ суму, було членство депутата в коаліції або в одній із груп мажоритарників ("Воля народу" та "Відродження"), регіон розташування округу (округи Сходу отримували значно менше за інші) та голосування за закони щодо бюджету. Деякі народні депутати у коментарях підтверджують важливість цих голосувань для розподілу субвенції.
Натисніть для збільшення
Розподіл субвенції за чинними правилами фактично робить розвиток регіонів заручником лояльності їхніх депутатів-мажоритарників, насамперед у питаннях бюджетного процесу. Потрібна прозора формула розподілу – але чи проголосують за неї мажоритарники, які належать до провладних фракцій або використовують мандат для політичних торгів із владою?
Докладніше про пояснення сум розподілу субвенцій – у матеріалі "Дзеркала тижня".
Громадський рух ЧЕСНО дає публічний доступ до вихідних даних та результатів аналізу.
Нагадаємо, рух ЧЕСНО проаналізував, як субвенції виділяли у Києві, на Київщині та Вінничині.
Поділитись