Акція “НІ! Виборам за законом Януковича” відбудеться 15 травня в усіх обласних центрах України та 17 травня – у Києві під стінами Верховної Ради. Активісти та політики об’єднались навколо вимоги негайного ухвалення Виборчого кодексу 3112-1 в цілому.
Громадський Рух ЧЕСНО разом із "Автомайданом", ВО “Свобода”, ВО “Батьківщина”, партією “Самопоміч”, “ДемАльянс”, "Народний контроль", "Національний корпус", “Сила людей”, “Громадянська позиція”, “Хвиля”, “Європейська партія України”, Рух “Визволення” анонсували проведення Всеукраїнської акції "Ні! Виборам за законом Януковича», вимога якої – ухвалення в другому читанні та в цілому проекту Виборчого кодексу (№3112-1), що передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.
Під час брифінгу член робочої групи з розгляду правок до Виборчого кодексу, народний депутат Руслан Сидорович запевнив, що і робоча група, і комітет має достатньо часу, аби розглянути всі 4500 правок і винести Виборчий кодекс на голосування в залі парламенту вже цього червня.
Станом на сьогодні робоча група провела лише два засідання, кожне з яких тривало 2-3 години, сумарно розглянувши 443 правки. Якщо працювати не по 2-3, а по 5-6 годин, бо Виборчий кодекс – один із найбільш пріоритетних до розгляду для політичної реформи, то ми отримуємо вісім – максимум десять засідань робочої групи, впродовж яких можна розглянути усі поправки і фіналізувати текст кодексу для розгляду у сесійній залі. Якщо проводити по 2-3 засідання робочої групи в тиждень, то за два-три тижні документ можна опрацювати. Зараз кінець квітня – документ абсолютно реально підготувати на початок червня. Не зважаючи на чисельний склад робочої групи – близька 15 чоловік – на засідання ходять два-три народні депутати. Це – свідомий саботаж", - додає народний депутат.
На жаль, влада виконує свої ж обіцянки лише під шаленим тиском. У листопаді внаслідок кількатисячних акцій протесту Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Виборчого Кодексу. Депутати подали до нього рекордну кількість поправок - понад 4000. На жаль, Комітет з питань правової політики та створена при ньому робоча група саботують виборчу реформу. Досі не пройдено навіть 10% правок. Ми вирішили допомогти владі прискоритися. 15-17 травня тисячі громадян вийдуть на площі всій країні і вимагатимуть обіцяного - скасувати ганебну виборчу систему Януковича", - наголосив координатор Руху ЧЕСНО Микола Виговський..
Народна депутатка Світлана Заліщук підкреслила, що Україні необхідно скасувати корупційну мажоритарну складову виборчої системи, ухваленої в інтересах та на догоду Віктору Януковичу.
Нові виборчі правила, за які ми боремось, в інтересах України і громадян, бо вони відкривають можливості для нових політичних сил у Верховній Раді. Старий закон Януковича – точно не в інтересах українців, а в інтересах політиків, які сьогодні стрімко втрачають рейтинг і намагаються зберегти владу через схеми, фальсифікації, а також гречку і підкуп виборців. Збереження старого виборчого закону буде особистою відповідальністю президента Петра Порошенка", – підсумувала народна депутатка.
Народна депутатка Наталія Новак повідомила, що у особистих розмовах із очільниками парламентської більшості не приховують, що є наказ "валити" Виборчий кодекс.
Сьогодні відбувається саботаж розгляду Виборчого кодексу і на рівні Адміністрації Президента, і на рівні комітету з питань правової політики і правосуддя, який має розглядати Виборчий кодекс. Сьогодні об 11 годині теж мало бути засідання робочої групи, але з незрозумілих причин його відмінили. Усе робиться, аби кодекс розглядався низькими темпами. При розмові з керівництвом БПП було прямо сказано, що цей Виборчий кодекс потрібно "валити". БПП знову хоче отримати більшість у Верховній Раді за рахунок мажоритарників. За рахунок субвенцій провладні мажоритарники отримують на округ від 20 до 60 мільйонів гривень, і завдяки цьому хочуть стати народними депутатами наступного скликання. Це потрібно припинити вже зараз", - наголосила народна депутатка.
Голова "Європейської партії України" Микола Катеринчук переконаний, що слід ухвалити Виборчий кодекс, аби змінити стару олігархічну систему.
Люди, не сподіваючись на краще, масово покидають країну. Покласти край олігархічній виборчій системі – це завдання нинішньої об’єднаної опозиції. Те, що Виборчий кодекс було ухвалено в першому читанні – великий крок уперед. Зараз слід тиснути на парламентарів, аби документ було ухвалено у другому читанні та в цілому. Тому я закликаю усіх прийти під Верховну Раду 17 травня та сказати "ні" олігархічній системі влади і сказати "так" розвитку демократії в Україні", – сказав Катеринчук.
Член Координаційної Ради "Громадянської позиції" Ігор Новосад зазначив, що політична сила обов’язково підтримає Всеукраїнську акції за виборчу реформу і 15 травня в регіонах, і 17 травня під стінами Верховної Ради.
Провладні мажоритарними володіють величезним адміністративним ресурсом, а також практично безлімітним фінансовим ресурсом, унеможливлюючи потрапляння до парламенту нових, прогресивних людей зі свіжими ідеями і твердою позицією. Акція 17 жовтня продемонструвала, що народ України може змусити ухвалити Виборчий кодекс у другому читанні. Запропонувавши іншу виборчу модель, ми зможемо мінімізувати корупційні ризики на майбутніх виборах", – зазначив Ігор Новосад.
Топ-посадовці народом вважають не нас, а виключно себе та тих, хто готовий мовчати і миритися з тим, як вони розкрадають країну. Якщо ми не змінимо виборче законодавство, ми ризикуємо отримати при владі саме таких «політиків». Усі АТОшники чують від керівників АТОшних профспілок: не говоріть, не протестуйте, не лізьте в політику, залиште політику «професійним політикам». Але ми прекрасно бачимо, хто є хто і що має на меті. 17 жовтня ми примусили владу ухвалити Виборчий кодекс у першому читанні. Ми закликаємо усіх взяти участь у акції 17 травня, аби показати, що саме громадяни мають право вирішувати, як має розвиватись Україна", – відзначив представник Руху “Визволення” Микита Кашніцький.
Співголова партії ДемАльянс Андрій Саук вважає, що усі демократичні сили мають об’єднатись заради ухвалення виборчої реформи. Корупційно-мажоритарна система, на думку політика, повинна бути скасована.
Мажоритарка – це змагання тих, хто більше роздасть гречки. Купувати лояльність продуктовими наборами – це не прийнятно. Люди живуть за межею бідності і постійно отримують якісь бонуси за підтримки того чи іншого мера чи депутата. Цю систему потрібно ламати. Мажоритарної системи не має існувати взагалі, – підкреслив Андрій Саук. -
Скоріш за все, нові виборчі правила будуть ухвалені вже після виборів Президенти України, але для цього треба, щоб всі демократичні сили об’єднались навколо єдиного кандидата".
17 травня скажемо “НІ” Виборам за законом Януковича!
Поділитись