Через пошту на mail.ru депутати не можуть подати декларацію

Фото: Через пошту на mail.ru депутати не можуть подати декларацію

“Свободівець” Сергій Онищук та “радикал” Максим Манухін не змогли вчасно виконати вимогу закону. Станом на 5 квітня їхніх декларацій немає на сайті НАЗК. Про це повідомляє координатор ГО "Центр UA" в Житомирській області Сергій Яцик.

“Свободівець” Сергій Онищук та “радикал” Максим Манухін не змогли вчасно виконати вимогу закону.

 

Так трапилося, що напередодні завершення строку подачі декларації, 1С – “полетіла” і мені не вдалося отримати дані… А у податковій сказали, що доведеться чекати відповідь на запит близько 10 днів”, – говорить Сергій Онищук.

 

Наголосимо, що для заповнення декларацій у політиків та чиновників було 3 місяці: з 1 січня до 1 квітня 2018 року, депутати не зробили цього завчасно.

 

Сів я в п’ятницю, 30 березня, заповнювати декларацію. Зайшов у Приватбанк, дістав електронний ключ і звернув увагу на те, що прив’язка електронного ключа була до старої моєї пошти на мейл.ру. Звоню я на службу підтримки:  мені робот відповів, що потрібно написати лист-звернення на електронну адресу служби підтримки НАЗК для зміни адреси з мейл.ру на джимейл. Я написав, але відповіді не отримав”, – нарікає на роботу техвідділу НАЗК Максим Манухін.

 

Це дійсно поширена проблема і подібні випадки Громадський рух ЧЕСНО фіксував у інших регіонах. Зокрема, депутати Полтавської та Херсонської міськрад мали пошту на сервері mail.ru і листів із посиланням для входу в систему вони так і не отримали. Аналогічні проблеми мають депутати Бережанської міської ради (Тернопільська область), що користуються поштою на сервері  yandex.ru.

Координаторка кампанії “Стеж за грошима” Громадського руху ЧЕСНО Віта Думанська наголошує:

 

За несвоєчасне подання електронної декларації передбачено штраф від 850 до 1700 грн (50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). НАЗК має проінформувати депутата про те, що він порушив закон. Якщо у 10-денний термін після отримання такого повідомлення політик не заповнить декларацію – то за це його можуть притягнути до кримінальної відповідальності”.

 

Депутати розуміють, що їхні дії можна чи бездіяльність є порушенням вимог статті 45 Закону України “Про запобігання корупції” і готові понести відповідальність.

 

Якщо сталася така життєва ситуація, то вона сталася. Тут нічого не вдієш. Хіба у Вас не трапляється?”, – каже депутат від "Свободи" Сергій Онищук.

 

Максим Манухін, представник “Радикальної партії, вважає, що його провини немає і готовий це доводити.

 

 

Я зробив все, що міг. Це можу підтвердити скріншотами. Телефонувати намагався: є кількість дзвінків та час розмов. Якщо буде штраф, то буде. Це моя провина, – не подумав раньше…”, – каже депутат.

 

Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО вже не перший рік слідкує за діяльністю житомирських депутатів. Активісти ЧЕСНО уважно стежать за відвідуваністю депутатами засідань комісій і сесій міської та обласної рад та виявляють прогульників. Також ЧЕСНО аналізує доходи та статки місцевих обранців. Матеріали публікацій і звернення юристів Bihus.info стали підставою для рішення НАЗК про проведення повної перевірки е-декларації депутата-"батьківщинівця" Житомирської міськради Сергія Пидюри.

Моніторинг нових декларацій за 2017 рік Громадський рух ЧЕСНО розпочне після 7 квітня, оскільки закон дає право депутатам протягом 7-денного терміну внести зміни. ЧЕСНО оприлюднить аналіз декларацій депутатів Житомирської  міської та обласної рад, а також Бердичівської та Коростенської міських рад.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]