Декларації 3 депутатів облради відсутні на сайті НАЗК. “Батьківщинівець” Дворник переконує, що подав її нібито вчасно. Його партійний соратник Кудлай твердить, що не подав принципово, “бо розчарувався у владі”.
“Опоблоківець” Буковський намагається зараз подати декларацію. Порушникам загрожує штраф або кримінальна відповідальність.
Станом на 1 травня кілька депутатів Київської обласної ради не подали до Реєстру електронних декларацій відомості про свої доходи та майно.
За несвоєчасне подання електронної декларації передбачено штраф від 850 до 1700 грн (50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). НАЗК має проінформувати депутата про те, що він порушив закон. Якщо у 10-денний термін після отримання такого повідомлення політик не заповнить декларацію - то за це його можуть притягнути до кримінальної відповідальності, - наголошує Віта Думанська, координаторка кампанії “Стеж за грошима” Громадського руху ЧЕСНО.
Депутат від “Батьківщини” Микола Дворник дивується, що його декларації немає у відкритому доступі на сайті НАЗК і каже, що подавав її за 3 дні до 1 квітня.
Подавав декларацію... Було підтвердження, що декларація прийнята. Чому немає - не можу сказати… Я подавав днів за 3 до закінчення терміну моєї подачі - десь 26-27 березня, - каже депутат Дворник.
Член НАЗК Руслан Радецький розповідає ЧЕСНО про непоодинокі випадки, коли декларант натискав не на всі необхідні кнопки при подачі декларації і думав, що його декларацію подано.
Він повинен був натиснути на клавішу “Зберегти декларацію”, а потім “Подати декларацію”. Багато хто натискають“Зберегти декларацію”, а забувають про клавішу “Подати декларацію”. І саме цей момент - “Подати декларацію” - відбувається після електронного підпису. Такі факти є.
Депутат від “Опоблоку” Роман Буковський розповідає, що якраз подає декларацію і незабаром, як він твердить, вона буде опублікована.
Це технічна проблема. Зараз сидимо уже 4-й день і ключі міняємо і все… з п’ятниці намагаюся подати”, - розповідає “опоблоківець.
Час для подання декларацій був у депутата з 1 січня 2017 року. Таким чином ті, хто не встиг за 4 місяці заповнити декларацію мають у кращому випадку сплатити штраф у гіршому - понести кримінальну відповідальність.
Ми будемо заходити й дивитися, чи дійсно він був по логіну. Там має бути написано “Зберегти декларацію” - і ми будемо бачити всі його ходи і яким чином він працював з декларацією і її заповненням, - каже член НАЗК Руслан Радецький.
Депутат-”батьківщинівець” Іван Кудлай дивується, що взагалі мав подати декларацію, хоча для депутатів Київської облради проводили навіть спеціальний тренінг.
Ні, не подавав… А яке це порушення, в зв’язку з чим? Я не державний службовець! Я не займаюся ні кражею, нічим. Хто краде - хай тих в'яжуть, а я не займаюся корупцією, - каже депутат.
Журналісту ЧЕСНО депутат зізнається, що на тренінгу із заповнення декларацій не був:
Мене не було тоді на місці.
Коли ж депутат від ЧЕСНО дізнається про кримінальну відповідальність за умисне неподання декларації, то каже, що готовий скласти мандат, бо розчарувався в роботі депутата.
То що - мене депутата лишите? Так я із задоволенням залишу. Я не бачу у владі щас прогресу. Я розчарований і готовий іти на Майдан. Я розчарований у владі - і не став звітувати і подавати - і не хочу їх і бачити і чути. Потому що базар єнакіївський змінився на базар вінницький, - відповідає депутат Кудлай.
Зауважимо, що в Київській облраді головою обрана представниця “Батьківщини” Ганна Стариква і під час голосувань високий рівень опозиційності не спостерігається в жодної з фракцій.
Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО оприлюднив результати моніторингу року роботи Київської облради. Після того, як рух ЧЕСНО виявив випадки кнопкодавстава в сесійному залі, журналіста ЧЕСНО неодноразово не акредитовували на сесії й перешкоджали професійній діяльності. Найближчим часом ЧЕСНО підготує аналіз декларації депутатів облради.
Поділитись