Заміна у Київраді: Поділ втратив Гордона - від Святошина зайде Пишняк

Фото: Заміна у Київраді: Поділ втратив Гордона - від Святошина зайде Пишняк

Депутат від БПП “Солідарність” Дмитро Гордон склав повноваження. Тепер до Київради потрапить перший непрохідний кандидат у списку БПП - екс-ударіець Вадим Пишняк.

Депутат Київради від БПП “Солідарність” Дмитро Гордон заявив про намір скласти повноваження на засіданні міськради 10 листопада.

У коментарі Громадському руху ЧЕСНО Дмитро Гордон повідомляє, що таке рішення він прийняв через неконструктивну поведінку деяких депутатів і фракцій.

 

Я розписався у власній дурості. Коли йшов туди - думав, що після Майдану щось можна змінити, можна працювати на місто, на країну. Тому що в мене особисто все є і я хотів щось зробити для киян - я корінний житель Києва і народився тут. Коли я побачив цей депутатський корпус, заради чого люди чубляться, що вони кажуть і які рішення приймають, і моральний рівень цих людей… я зрозумів, що маратися тут мені не треба. Там не всі такі. Там є може 15-20 чемних приязних депутатів - і молоді й у віці люди. Але переважна більшість б’ється за власні гроші, за землю, за те, щоб щось заробити. До того ж, є багато людей, які співпрацюють зі спецслужбами інших країн. Мені дуже шкода свого часу і мені дуже хочеться зберегти свій внутрішній комфорт, - переконує Дмитро Гордон.

 

Останньою краплею, яка спонукала Гордона скласти мандат, за його словами, стала поведінка “Свободи”.

 

Остання крапля - це поведінка “Свободи”. Ви знаєте, що я єдиний, хто голосував проти перейменування Московського проспекту на проспект Бандери: я розумів окрім всього іншого з точки зору державної політики напередодні візиту Президента України до Польщі в піку полякам - нації, яка є головним авокатом українців у Європі - в піку полякам приймати це - просто зрада якась державна! Цього не можна робити. Це робилося для того, щоб розсварити українців з поляками… Я не хочу брати в цьому участі, тому я просто встав і пішов, - каже Гордон.

 

 

У польських ЗМІ справді тема перейменування вулиць іменами Бандери й Шухевича викликає інтерес. “Річ Посполита” зокрема в липні цього року наголошувала, що проти зміни назви Московського проспекту на проспект Степана Бандери не виступив жоден київський депутат.

 

Ім'я Степана Бандери отримає Московський проспект. За зміну назви висловилися 87 з 97 депутатів, десять утрималися, жоден не був проти, - пише польське видання.

 

Громадський рух ЧЕСНО зателефонував до голови фракції ВО “Свобода” у Київраді Юрія Сиротюка з проханням прокоментувати закид Дмитра Гордона.

 

Бандера набрав більше 80 голосів у Київради, при тому, що “Свобода” має лише 14. Тому, як мінімум, це є брехнею... Вулицю Бандери в Києві перейменували кияни… Було подання від Історичного факультету КНУ підписане деканом… Була комісія з питань перейменувань, яка погодилася поставити це на загальноміське обговорення, потім було загальноміське обговорення, де Бандера виграв цю назву, потім комісія з питань перейменувань цю назву затвердила і профільні комісії це підтвердили. Київська міська рада в даному випадку мала виключно погоджувальну функцію, - відповів на закид “Свободі” від Дмитра Гордона щодо перейменування Московського проспекту Юрій Сиротюк.

 

Свободівець додає:

 

Хочу сказати, що за вулицю Бандери одностайно голосувала фракція БПП. Одностайно. І навіть голос “Проти” Гордона з’явився потім - на другий день, а не в той самий день, коли було прийняте це рішення. Всі фракції голосували… Насправді, багато хто подейкують, що треба наступному комусь зі списків БПП увійти в раду і питання носить фінансово-корупційний характер. Не хочу ні підтверджувати, ні спростовувати, але такі чутки ходять.

 

За словами екс-депутата Гордона, він також голосував проти утворення районних рад у місті:

 

Я був проти районних рад - це плодити рекетирів ще депутатів районних, які б потім ходили і здирали по МАФах грошенята.

 

У 2014 році Дмитро Гордон безуспішно балотувався до Верховної Ради як самовисуванець на 220 окрузі в Києві. Нині ж Гордон запевнив, що він не збирається до Верховної Ради і не планує продовжувати політичну кар’єру.

 

Люди зараз шукають, чого він пішов? Перше: він хоче, напевне, у Верховну Раду? Ні. Не хочу я у Верховну Раду і ніколи туди не піду… Він, напевне, з кимось посварився? Ні. Ні з ким не сварився… Гадають люди. Окрім головного - не хочуть гадати, що я нормальна людина і в мене є супротив цинізму і фальші: я не хочу брати участь, як я сказав у залі Київради, у цьому балагані. От і все. Одразу всіх заспокою - не планую продовжувати політичну кар’єру. Чому? Том що мені все набридло. Я побачив  цю політику кулуарну, і ще чому - в мене є і газета... і величезний сайт… І вплив, який можна робити на суспільство через медіа - набагато більший, ніж, як ви кажете - “один у полі воїн”. Тому мені не потрібна ніяка політика, я отруївся нею, я хочу спокійно робити свою журналістські справу - писати книжки, виховувати дітей, знімати кіно, програми свої і все, - пояснює ще раз мотиви свого вчинку Гордон.

 

У соцмережах припустили, що Гордон пішов, аби не оприлюднювати своєї декларації.

 

Проте це хибне припущення, оскільки він усе одно її подасть, якщо цьогоріч був депутатом.

 

Дивіться, я був ще два роки тому найбагатший депутат Київради з нерухомості, тобто я взагалі нормальна, порядна і чесна людина. Я все декларую з року в рік. Якщо підняти мої декларації - можна це побачити: я відкритий, я заможна людина, все заробив чесно - “своїм горбом”, ніколи не був біля державного корита, бюджету чи ще чогось і цього року теж задекларую всі статки, які можна перевірити, - пообіцяв Дмитро Гордон.

 

За словами Дмитра Гордона, Поділ не відчує втрати депутата на окрузі, бо на 2 роки в розвиток району закладено дуже багато.
 

За час моєї каденції Поділ перетворився. І всі, хто живуть, все бачать і на 2 роки ще закладено зараз дуже багато для Подолу. Я дякую знов-таки Віталію Кличку, тому що він мене почув. Протягом двох найближчиих років Поділ не впізнають люди. Тому я з чистою совістю про це кажу, - каже Дмитро Гордон.

 

Поділ у раді представлений 9 депутатами. 7 з них - представники БПП. Після того, як Гордон склав мандат, на Подолі залишиться 8 депутатів. Двоє з них - представники колишньої команди Леоніда Черновецького.

Натисніть длязбільшення

Насамкінець журналіст ЧЕСНО поцікавився в Гордона, як він поставився до факту голосування помічника Костянтина Ялового за депутата Ігоря Кісільова і чи не бачив цього Гордон зі свого місця. Екс-депутат сказав, що не бачив цього порушення, бо займався своїми справами, а ставиться до такого факту дуже погано.

 

Погано ставлюся. Як я можу ставитися? Якщо я сиджу і голосую, то чому за когось повинен голосувати помічник? Київрада взагалі - треба віддати шану і дяку Віталію Кличку - єдина рада на сьогодні в країні, де голосують двома руками і неможливе кнопкодавство. Коли такий прикрий випадок стався, ну сиділи й переголосовували до 9 вечора. І взагалі - це дуже погано. Це нищить саму ідею, яка була закладена, коли це було зроблено, - відповів Гордон.

 

Наступний депутат у списку БПП до Київради - екс-ударівець Вадим Пишняк

 

Вадим Пишняк балотувався на 92 окрузі в Святошинському районі, але після виборів став першим непрохідним.
 

На жаль, специфічний закон про вибори не дав можливості отримати мандат одразу. Результат гарний - майже 28%, а це більше 2100 виборців, які віддали голоси на окрузі 92. Проте до Київради потрапили кандидати з результатом до 1000 голосів. Дуже важко мені було спілкуватись з моїми виборцями, - каже в коментарі журналісту ЧЕСНО Вадим Пишняк.

 

Вадим Пишняк припускає:

 

Згідно з регламентом, сьогодні депутати підтримали заяву Дмитра Гордона. Також сьогодні я відвідав Київську міську виборчу комісію і написав заяву на отримання мандату. Тепер чекаємо виписку з рішення Київради по депутату Гордону та засідання комісії, на якому мені повинні надати тимчасове посвідчення депутата. Гадаю, це відбудеться до кінця тижня.


Пишняк також нагадав, що за минулої каденції входив до бюджетної комісії і планує до неї потрапити знову. Про це він заявив у комантарі Громадському руху ЧЕСНО. Бюджетну комісію по суті контролює БПП. Тепер цей вплив тільки посилиться.

Натисніть для збільшення

Гордон перебував у комісії з питань ЖКГ. Там БПП було і залишається у меншості.

Громадський рух ЧЕСНО в огляді про роботу депутатів КМР минулого скликання від Святошина писав зокрема і про депутатську активність Пишняка та оприлюднив огляд депутатів, які тоді представляли Святошин. Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО раніше публікував порайонні огляди депутатів, обраних до Київради нинішнього скликання.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]