Народні депутати від Радикальної партії Олега Ляшка Андрій Лозовий та Ігор Мосійчук під час голосування на позачерговому засіданні Верховної Ради, в ході якого розглядали звільнення суддів, які порушили присягу, кнопкодавили. Про це вони самі зізнались на своїх сторінках у Facebook.
Народний депутат Лозовий зазначив, що йому не соромно за даний вчинок:
Каюсь, і справді кнопокодавив. Свідомо. За звільнення суддів голосував чотирма картками. І мені не соромно за свій вчинок. А соромно за парламент, який так тяжко "народжував" одне з головних рішень - базову вимогу Революції гідності -звільнення суддів, які займалися політичними репресіями.
А ще народний обранець зазначив, що навіть через кнопкодавство, на його погляд, напередодні вдалось "відродити український парламентаризм":
Інтригами Банкової систематично зривалися ці голосування. Але здоровий глузд у парламенті таки переміг. День сьогоднішній - день відродження українського парламентаризму. Саме Верховна Рада знову стала центром прийняття рішень у державі. Чудернацьким шляхом, але стала. Через тернії до зірок. Через кнопкодавство до відродження парламентаризму. В даному випадку ціль виправдовує засоби.
В свою чергу його колега по фракції Ігор Мосійчук також зазначив, що за своє кнопкодавство не жалкує.
Про своє так зване "кнопкодавство" не жалкую. Вчора я сидів не за столом народного депутата, а за кулеметом. Нація вимагає справедливості, жадає змін. І якщо судді будуть намагатись повернутись на свої посади - буде велике горе для них самих же.
Лідер Радикальної партії Олег Ляшко також підтвердив, що депутати його фракції кнопкодавили.
Так це (кнопкодавство - ред.) було. Я беру на себе відповідальність як лідер парламентської фракції. Це ситуація безвиході. В нас є 20 депутатів від Радикальної партії. Наша фракція одностайно за те, щоб звільнити цих суддів. На жаль, Юрій Шухевич не зміг доїхати. Тому ми взяли цей гріх на душу і кнопкодавили. Якщо порівняти гріхи, гріх залишити при владі суддів, які покривали вбивць майдану і гріх кнопкодавства, то я краще візьму гріх кнопкодавства.
Наголошуємо, що порушення процедури особистого голосування народним депутатом - це порушення статті 84 Конституції України, Регламенту ВРУ та європейських стандартів.
Рух ЧЕСНО зазначає, що закони і постанови, ухвалені парламентом з порушенням процедури особистого голосування, втрачають конституційну легітимність. Зокрема саме це стало підставою для розгляду справи судді Верховного суду України Олександра Волкова в Європейському суді з прав людини. ЄСПЛ ухвалив рішення у справі на користь заявника. За цим рішенням, Україна також має сплатити 6 тисяч євро моральної компенсації звільненому судді та 12 тисяч євро для компенсації судових витрат.
Громадським рухом ЧЕСНО на даний час було зафіксовано два факти кнопкодавства депутатами Радикальної партії Олега Ляшка.