Вносити поправки та надавати пропозиції можуть не лише депутати, а й кияни. Аналогічна процедура і для проекту положень про комісії. Пропозиції можна подати до 18 грудня.
Варто зазначити, що у регламенті Київради минулого скликання відсутнє поняття “конфлікту інтересів”, яке прописане в Законі України “Про запобігання корупції”. Натомість вжито, ймовірно, для пом’якшення, лише один з проявів конфлікту інтересів - “особисту заінтересованість”.
Голова комісії Олег Макаров вважає, що обидва терміни мають право на існування, але в регламенті їх вживання має бути прописане чіткіше:
“У тексті регламенту ми маємо “особисту заінтересованість”, а в законі щодо запобігання корупції ми маємо термін “конфлікт інтересів”. Я думаю, що обидва терміни мають право на життя, але я бачу, що в регламенті і в законі можуть бути суперечливі формулювання, і цьому питанню треба приділити достатню увагу”.
У новому регламенті також буде приділено увагу покращенню роботи депутатів із запитами. Громадський рух ЧЕСНО раніше вже перевіряв, як депутати Київради минулого скликання користувалися цим ефективним інструментом роботи. З одного боку непоодинокі випадки, коли депутати не відрізняють депутатського звернення від депутатського запиту і подають запити там, де достатньо обмежитися зверненнями, за які не потрібно голосувати усій міськраді.
Більше того, значна кількість запитів була адресована напряму міському голові чи секретареві ради у той час, як депутати мали б писати депутатські звернення до комунальних установ.
Варто зазначити, що депутати спрямовують запити до органів державної влади, такі як ВРУ або ГПУ у той час, як їхні повноваження діють виключно в межах столиці.
З’ясувалося, що після моніторингу ЧЕСНО, який виявив, що десятки столичних обранців не послуговуються таким інструментом як запит, на одному з сесійних засідань один з депутатів подав аж 150 запитів, кожен з яких має бути зачитаний і проголосований, що фактично паралізувало роботу міськради, хоча депутат має відповідально ставитися до спільного робочого часу.
З іншого боку, регламент не може обмежувати права депутата подавати запити, як це незаконно зробила Сумська міськрада минулого скликання, зобов’язавши в регламенті депутатів вносити на сесійному засіданні не більше двох запитів.
“Депутатські запити - окреме питання. Ми не можемо обмежити депутата - він може подавати ту кількість запитів, яку вважає за потрібне, але ми не можемо паралізувати роботу Київради”, - резюмує голова комісії.
Підвищити ефективність роботи депутатів з інструментом депутатського запиту члени комісії планують, підвищуючи культуру написання запитів депутатами.
На думку членів комісії, кількість запитів зменшиться, щойно депутати будуть належним чином підходити до їхньої підготовки і готувати відповідні проекти рішень.
Виявилося, що деякі форми депутатської діяльності в нинішньому регламенті неефективні і суто декларативні. Так постало питання про доцільність проведення депутатських слухань. Самі ж депутати твердять, що слухання неефективні. Отже, на їхню думку, цю норму треба або відрегулювати, або зняти взагалі.
Цікавою новелою в новому проекті регламенту має стати врегулювання процедури розгляду електронних петицій до Київради, що їх уже активно створюють і підтримують на сайті ради містяни.
Наступне засідання відбудеться 16 грудня 2015 року о 10:30 в каб. 1022 приміщення Київської міської ради. Громадський рух ЧЕСНО відвідує засідання регламентної комісії аби контролювати її роботу.
“До Київради нового скликання потрапили 10 прогульників з попереднього скликання. Один з них - Володимир Бондаренко - прогульник, який тепер очолив комісію з питань ЖКГ, Олексій Окопний очолив комісію з питань транспорту зв’язку та реклами, Петро Кузик - прогульник, який став заступником голови бюджетної комісії. Олександр Харченко став заступником голови комісії з питань містобудування. Ми вважаємо, що прогульникам не місце на чолі постійнійних комісій Київради. Але з поваги до вибору киян, ми закликаємо депутатів відповідальніше ставитися до відвідування як сесій, так і комісій, де напрацьовуються проекти рішень”, - наголошує Андрій Круглашов, координатор Громадського руху ЧЕСНО.
Нагадаємо, що на сьогодні до постійної комісії з питань регламенту та депутатської етики де-факто увійшли четверо депутатів. Очолює комісію голова - Олег Макаров, депутат від “Самопомочі”. Інші троє членів - депутати від БПП “Солідарність” - другий заступник голови Наталія Маслова, секретар комісії Ігор Опадчий і член комісії - Наталія Приходько.
Автор: Сергій Огородник, журналіст Громадського руху ЧЕСНО
Поділитись