- шахрайські афери: будівельні афери
- махінації з природними ресурсами: нецільове використання земельних ресурсів
З розпадом Радянського Союзу будівництво гастрольного театру у Житомирі припинилося. Про недобудований театр для містян згадали тільки у новому тисячолітті – у 2004 році. Завершити давній задум та збудувати гастрольний театр доручили приватній компанії - «Інвестиційна технологія».
Як повідомляють журналісти програми "Схеми" , столична компанія «Інвестиційна технологія» придбала у Фонду держмайна України в Житомирській області незавершену 4-поверхову будівлю театру за 375 тисяч гривень і зобов’язалася добудувати його протягом 5 років. До того ж, у договорі зазначено: відповідальність за руйнування або псування об’єкту лежить на покупцеві. Землю під недобудованим театром взяла ТОВ "Інвестиційна технологія"у міської ради в оренду – нібито для обслуговування будівництва театру. Протягом 10 років гастрольний театр так і не почав відбудовуватися.
У 2011 році до договору куплі-продажу незавершеного будівництва додають фразу «можливе перепрофілювання на будівництво житла». А уже в листопаді 2013 року компанія і справді реєструє декларацію про початок виконання будівельних робіт на цій орендованій землі, але вже не театру, а на будівництво житлового комплексу.
Житомирська міська рада, як кажуть юристи, ймовірно, всупереч генеральному плану Житомира погоджує детальний план території на Старому бульварі для таких цілей – зведення житла, – чим фактично й узаконює дії фірми «Інвестиційна технологія».
З відповіді компанії «Інвестиційна технологія» випливає, що компанія від самого початку не збиралася завершувати будівництво театру, а, можливо, цілеспрямовано знищувала недобудований гастрольний театр у Житомирі всупереч своїм обов’язкам за контрактом;
«Об’єкт вже на момент придбання перебував у дуже поганому стані, оскільки його спорудження відбувалося ще за часів СРСР, в 80-х роках минулого століття. <...> За таких обставин єдиним раціональним виходом був пошук інвестора та демонтаж об’єкта, з будівництвом на його місці об’єктів житлового та громадського призначення»
Наразі, як повідомляють "Схеми", зводить житловий комплекс на землі колишнього театру компанія «Інтергал-буд». Журналісти розслідування вказують на можливий зв'язок між компанією "Інвестиційна технологія" та ТОВ "Інтергал-буд". Кінцевим бенефіціаром компанії «Інтергал-буд» був Валерій Кулаков, ще на початку нинішнього скликання парламенту він був помічником народного депутата Володимира Зубика – як і 10 років до того. Обидві фірми зареєстовані на Анрі Барбюса, 28б у Києві – там же знаходиться громадська приймальня депутата Зубика. У цьому ж приміщенні юридично знаходиться і «Інвестиційна технологія», яку очолює Микола Дмух, юрист зі Львова, який починав свою кар’єру в дочірньому підприємстві «Інтергал-буду».