- податкові зловживання: порушення вимог фінансового контролю
- політична корупція: порушення вимог щодо фінансування політичних партій
Як показав аналіз партійного звіту громадський рухом ЧЕСНО "Радикальної партії Олега Ляшка", Понад половину всіх видатків "Радикальної партії Олега Ляшка" з початку 2016-го до червня 2018 року становлять витрати на пропаганду та брендовану продукцію, однак не всі витрати відображені в звітах.
Загалом від червня 2017-го до червня 2018 року "радикали" витратили на регіональні медіа 3 мільйони. Усі без належного маркування "реклама" чи "на правах реклами". Однак, потрібно акцентувати увагу, що 2016 року нардепи від партії Ляшка відвідували ефіри на "НТА" щонайменше 5 разів, проте офіційних оплат каналу у фінзвітах немає.
У березні 2018 року, участь у програмі"Без цензури" на телеканалі "ІНТБ" взяв нардеп Ігор Мосійчук від Радикальної партії Олега Ляшка, однак у фінзвіті даних про нові платежі каналу немає аж до червня, повідомляють аналітики ЧЕСНО.
У своїх інтерв'ю Олег Ляшко неодноразово заявляв про те, що його партію фінансують однопартійці — насамперед звучало ім'яСергія Рибалки, проте у звітах ні його внесків, ні внесків інших нардепів-радикалів не видно — за винятком самого Ляшка, який перерахував на рахунки партії 55 тис. грн та безкоштовно надає їй приміщення під центральний офіс, повідомили аналітики Руху ЧЕСНО.
З огляду на вищезазначене, можна стверджувати про можливе порушення з боку фінансування Радикальної партії України а також порушення фінансової звітності. Відповідно до ст. 215-12 КпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення встановленого порядку надання або отримання державного фінансування статутної діяльності політичної партії, а так само порушення встановленого законом порядку надання або отримання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму, який передбачений ст. 17 ЗУ "Про політичні партії".
У частині 1 статті 159-1 Кримінального кодексу йдеться про наступне: "Надання фінансової підтримки у великому розмірі для здійснення виборчої кампанії кандидату, політичній партії (блоку), з порушенням встановленого законом порядку, шляхом передачі грошових коштів або матеріальних цінностей на безоплатній основі чи за необґрунтовано заниженими розцінками, виготовлення або поширення агітаційних матеріалів, не оплачених з виборчого фонду чи оплачених з виборчого фонду за необґрунтовано заниженими розцінками, або оплати виготовлення чи поширення таких матеріалів". - Таке порушення карається штрафом від 1700 до 5100 гривень або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.