- владні зловживання: використання влади чи службового становища всупереч інтересам служби
- владні зловживання: незаконне збагачення
- податкові зловживання: порушення вимог фінансового контролю
Обвинувачений екс-голова Державної фіскальної служби Роман Насіров упродовж трьох років приховував 300 тисяч доларів, які розміщені на його банківському рахунку у Великій Британії, - повідомляє Слідство.Інфо.
Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Андрій Перов, на судовому засіданні повідомив, що нині у Великій Британії триває судовий процес щодо рахунку пана Насірова, й місцеві правоохоронці просили заблокувати ці гроші. Насіров про це дізнався й указав 300 тисяч доларів на британському рахунку у своїй декларації як кандидата в президенти України, яку подав 16 січня 2019 року.
Слідство.Інфо проаналізувало декларації Насірова. Справді, в декларації Насірова як кандидата в президенти вказано 297 тисяч доларів на рахунку в фінансовій установі Interactive Brokers. Водночас у попередніх деклараціях та у Декларації за 2018 рік, перед звільненням, ці активи не вказуються.
З огляду на вищезазначене, можна зробити висновок про порушення антикорупційного законодавства в частині подання суб'їктом декларування недостовірних відомостей у Деклараціях. Відповідно до ст 366-1 Кримінального кодексу України, подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації - караються штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Також сумнівними є походження такої суми грошей, адже набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави (Голова ДФС України) у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а так само передача нею таких активів будь-якій іншій особі є незаконним збагаченням і може свідчити про кримінальну відповідальність, передбачено ст. 368-2 КК України.