- політична корупція: торгівля впливом
- шахрайські афери: фінансові піраміди
Журналісти Наших грошей дізналися про те, як оточення народних депутатів збагатилося на видачі кредиту державним банком України. За даними матеріалів досудового розслідування щодо розкрадання банку "Родовід Банк", видачі кредиту сприяв колишній регіонал Олександр Шепелєв, якого називали неофіційним «куратором».
Комерційна фірма «Індастріал Білдінг Компані» взяла 212 млн. грн кредиту в державному банка «Родовід» (курс був 8:1) і за ці гроші купила в Дніпрі культурно-розважальний комплекс «Опера», який належав народному депутату Андрію Павелко. Заставою по кредиту стали будівля комплексу і ще акції ВАТ, власником якого був той самий Павелко. Гроші Комерційна фірма банку не повернула і державний банк звернувся з позовом до суду.
Господарським судом Дніпропетровської області визнано ТОВ «Індастріал Білдінг Компані» банкрутом. Хоча у "Родоводу" вже була на руках ухвала суду про стягнення боргу, а якщо точніше – приміщень «Опери», чомусь постанова про визнання банкрутом не оскаржувалась, а почався продаж "Опери" на аукціоні.
З третього аукціону "Опера" була продана за 24,34 млн грн, хоча її стартова ціна складала 346,58 млн грн . Переможець – ТОВ «Укрсаб». Бенефіціарами виявилися близькі люди до народного депутата Олександра Вілкула, за інформацією Наших грошей. Після ліквідації у листопаді 2017 року ТОВ «Індастріал Білдінг Компані» його заборгованість перед «Родоводом» залишилась у розмірі 321,92 млн грн. (набігли ще штрафи і проценти), яку так нікто і не повернув.
ТОВ "Індастріал білдінг Компані" пов'язане з родиною народного депутата Дзензерського.
Харків’янин Андрій Шумілов – колишній співзасновник «Укрсабу» (нинішній власник комплексу «Опера»), який тісно пов’язаний з народним депутатом Олександром Вілкулом. Зокрема, у 2016 році Шумілов разом з тещею Вілкула Марією Кондратюк заснували ТОВ «Логістична інвестиційна компанія», пізніше стали засновниками ТОВ «1520».