Фірма, наближена до нардепа Микитася перемогла на тендері з реконструкції Шулявського мосту

Центр протидії корупції (ЦПК) оскаржує закупівлю КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» на реконструкцію  Шулявського мосту за понад 600 млн грн за матеріалами журналістів програми "Схеми".  Юристи громадської організації звернулися до Печерського управління національної поліції.

Листом від 04.07.2018 прокуратура Києва №6 повідомила ЦПК, що відомості про вчинення кримінального правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018101060000155 від 03.07.2018 з правовою кваліфікацією за ч.4 ст. 358 ККУ (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), повідомляє Укр.ав .

Нагадаємо, що комунальне підприємство «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» провело тендер на реконструкцію Шулявського мосту. На тендер вийшло чотири фірми, однак лише дві з них допустили до аукціону: ТОВ «Спецбуд-Плюс» та ТОВ «Північно-український будівельний альянс», яке й стало переможцем із пропозицією 598 499 000 грн. Однак ТОВ "Спецбуд-Плюс" на тендер надала підроблені документи, а саме відгук від Державного будівельного комбінату Верховної Ради про ремонт розв’язки на мосту Патона, цю інформацію встановили журналісти програми "Схеми".

У Київській міській державній адміністрації заперечили факт проведення незаконного тендеру.  У випадку, якби «Спецбуд-плюс» не було допущено до торгів, то тендер довелось би відміняти через відсутність щонайменше двох допущених компаній до участі в торгах.

Так у фінал конкурсу вийшли дві компанії, пов’язані з одним відомим столичним забудовником та народним депутатом Максимом Микитасем. Засновником ТОВ "Північно-український будівельний альянс" є Андрій Якусевич. До моменту публікації журналістьського розслідування, Якусевич був помічником народного депутата України  М. Микитася. 

7 жовтня 2019 року Віталій Кличко своїм  розпорядженням перезатвердив проект реконструкції Шулявського мосту зі збільшеною до 1,05 млрд грн кошторисною вартістю робіт. По контракту станом на вересень 2019 року було перераховано передплату у розмірі 99,5%. Після чого будівництво мосту повністю припинилось, а Микитась заявив про вихід із будівельного бізнесу.

Окрім цього, за інформацією ЗМІ, Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) просять Нацагенство з питань запобігання корупції (НАЗК) перевірити конфлікт інтересів, пов'язаний із мером Києва. Як інформує LB.ua, у скарзі, поданій 18 вересня 2019 року, повідомляється, що Кличко разом з посадовими особами КМДА та посадовими особами комунального підприємства «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва» протягом тривалого часу могли здійснювати дії, спрямовані на використання бюджетних коштів Києва в завищених розмірах. Зауважимо, що раніше, програма у програмі "Схеми" повідомлялось про політ на чартерному рейсі Віталія Кличка та двох забудовників Києва  -Максима Микитася та Вадима Столяра.
 

 

 

Повʼязані особи

Лісневський
Роман Сергійович
  • керівник КП "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва" до 21.11.2018 р.
  • Кількість справ: 2
Якусевич
Андрій Григорович
  • засновник ТОВ «Північно-Український Будівельний Альянс», колишній помічник народного депутата України Микитася Максима Вікторовича
  • Кількість справ: 2

Повʼязані юридичні особи

Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 35129952
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 36590344