На Вінничині розташований один з найбільших заводів – Гайсинський. Він належить компанії ТОВ «Продовольча компанія «Зоря Поділля», відповідно до інформації Youcontrol, завновником якої є агрохолдинг ТОВ "Укрпромінвест-агро". В обох цих компаніях власником істотної участі та беніфіціарним власником є Президент України Петро Порошенко.З ТОВ по сусідству межує “Колос”, підприємство місцевого аграрія Костянтина Дудара. Власну фірму він створив сімнадцять років тому, і запевняє, що "Зоря Поділля" хоче "захопити" його орендовані землі. Розслідування провели журналісти програми "Слідство. Інфо".
Щє у 2016 році розпочалися конфлікти між компаніями сусідами. К. Дудар повідомив, що про бажання агрохолдингу заволодіти його орендованою землею стало відомо, коли йому заблокували комбайн інші машини, що знаходяться у власності працівників «Продовольчої компанії «Зоря Поділля» . Коли приїхала поліція, виявилося – частина земель, які він тут орендує і обробляє, вже оформлені на президентську “Зорю Поділля”.
Олександр Таранишин, на той час директор “Зоря Поділля” заявив: "блокували техніку аграрія, бо той самовільно обробляв їхнє поле".
“Слідство.Інфо” уважно вивчило, як реєстрували спірну землю і як вона опинилася в оренді у ТОВ «Продовольча компанія «Зоря Поділля».Як це трапилося? Нині Україні їх існує одразу два реєстри власності та володіння землею: старий паперовий (Державний земельний кадастр) і новий електронний (Реєстр речових прав). І старі паперові договори оренди ще не всі перевели в електронну форму.
Тобто є старий договір – укладений, чинний, він не розірваний, не визнаний недійсним, він виконується. Якимось чином щодо тієї самої земельної ділянки укладають другий договір, який вже реєструють в реєстрі. В Україні такою можливістю масово користуються земельні рейдери. Можливо, фірма Президента не знала, що оформлює на себе чужі землі. Якби загалом таких спірних ділянок не виявилося понад сто, як повідомили у розслідуванні журналісти.
Проте це не єдиний конфлікт «Продовольча компанія «Зоря Поділля». Із президентською фірмою воюють також ветерани АТО. У своєму зверненні Президенту України ветерани попросили главу держави втрутитися в конфлікт з розподілом землі для них. Бійці не можуть отримати землі соціальної сфери, бо їх віддали в оренду людині зі структури президентського агрохолдингу – Любові Лещук. Виявилося, що таке рішення не погоджено з місцевою сільською радою, та можливо Дежгеокадастр пішов на відверте порушення. Відповіді з Адміністрації Президента на питання ні ветирани ні журналісти не отримали.
Доречно буде згадати, що Петро Порошенко, йдучи на вибори президента, неодноразово заявляв про намір продати свій бізнес в разі перемоги. Утім, і досі Президент Порошенко залишається власником численних бізнес-активів.