Чи існує конфлікт інтересів в діях народних депутатів, що підписали подання проти АРМА?

Агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) створено наприкінці 2016 року Закон України від 10.11.2015 № 772-VIII за аналогом установ, які успішно функціонують у державах-членах Європейського союзу. Так арештовані активи осіб, що підозрюються у корупції, отримує в управління держава в особі АРМА: наприклад, приміщення здає в оренду, а от бізнесу призначають тимчасових управлінців. Увесь отриманий від цього прибуток йде до бюджету. 

Однак, 14 серпня на сайті Конституційного суду з’явилось повідомлення про подання 56 народних депутатів щодо конституційності «окремих положень законодавчих актів України, що стосуються прав, свобод та обов’язків людини і громадянина» та незаконності окремих положень закону про діяльність АРМА. Журналісти програми "Схеми:корупція в деталях" з'ясували, що можливо, зловживають службовим становищем, адже  деякі з народних обранців мають потенційний конфлікт інтересів, що передбаяає адміністративну відповідальність, та є пов'язаними з арештованим майном.

Депутати, які раніше голосували за створення АРМА тепер підписали конституційного подання – це вихідці з Партії регіонів, які зараз є депутатами «Опозиційного блоку», партії «Відродження» та групи «Воля народу». Утім, є і депутати з пропрезидентської фракції «Блок Петра Порошенка», «Народного фронту» та позафракційні. 

До майна, яке передано на управління АРМА належить:

  • Понад 100 об’єктів нерухомості у 18 обласних центрах України, які належать групі компаній «АІС», одним з бенефіціарів якої вважається народний депутат Дмитро Святаш. Національна поліція проводить досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом привласнення кредитних коштів «УкрСиббанку», виготовлення та використання підроблених документів посадовими особами групи компаній «АІС». 
  • Майно двох ТЕЦ у Львівській області, бенефіціарами яких є народні депутати, брати Богдан та Ярослав Дубневичі. За даними Національного антикорупційного бюро України, зараз здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом розкрадання природного газу. 
  • Квартири та поверхи бізнес-центру «Гулівер» у Києві – власність екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка.
  • комплекс «Чорне море готель Бугаз», бенефіціаром яких журналісти  вважають народного депутата Леонід Клімов.
  • резиденція Межигір'я президента-втікача Віктора Януковича.

Ще один народний депутат, майно якого арештоване по так званій "бурштиновій справі", – позафракційний Борислав Розенблат, який також підписав подання. Для нього потенційно існує ризик передачі арештованого майна в управління Агентства.

«Ухвалою Великої палати Конституційного суду України відмовлено у відкритті конституційного провадження у справі», – йдеться у повідомленні на сайті КСУ.

Повʼязані особи

Розенблат
Борислав Соломонович
  • народний депутат України VIII скликання, Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва
  • Кількість справ: 7
Святаш
Дмитро Володимирович
  • народний депутат України VIII скликання, Член депутатської групи "Партія "Відродження"
  • Кількість справ: 3
Дубневич
Ярослав Васильович
  • народний депутат України VIII та IX скликання, співвласник ТОВ "АПП "Львівське" та ТОВ "Корпорація КРТ"
  • Кількість справ: 41
Дубневич
Богдан Васильович
  • народний депутат України VIII скликання, співвласник ТОВ "АПП "Львівське" та ТОВ "Корпорація КРТ"
  • Кількість справ: 46