У 2013 році Кримська виконавча служба вилучила в іноземних фірм "Ковалінд ЛТД" і "Галеон Файненс Лімітед" ділянки в Байдарській і Варнаутській долинах, повідомляють журналісти сайту "Наші гроші". Ділянки передані Севастопольській міській держадміністрації (СМДА).
Господарський суд Севастополя ухвалив рішення про витребування 72 га у компанії "Ковалінд ЛТД" 12 червня 2012 року, і 241,5 га у компанії "Галеон Файненс Лімітед" 18 грудня 2012 року. За даними управління Держземагентства у Севастополі, нормативна вартість першої ділянки склала 112,5 млн грн, другої – 351,4 млн грн.
Нагадаємо, що у лютому 2009 року СМДА розпорядилася припинити право колективного сільгосппідприємства "Червоний Жовтень" на земельні ділянки в Байдарській і Варнаутській долинах загальною площею 1421 га і передати ці землі житлово-будівельному кооперативу "Уркуста". Підписав це розпорядження тодішній голова СМДА Сергій Куніцин.
У 2011 році кооператив за символічну ціну продав ці землі компанії з обмеженою відповідальністю "НьюКорп Менеджмент ЛТД" (Велика Британія), яка одразу ж перепродала ділянки компаніям "Пелуріа Лімітед" (Велика Британія), "Галеон Файненс Лімітед" (Нова Зеландія), "Ковалінд ЛТД" (Кіпр) і "Техленд Експертс Лімітед" (Кіпр), після чого ліквідувалася.
За даними судових справ, керував процесом відчуження державної землі екс-глава Мінфіну АРК в уряді Куніцина, колишній голова наглядової ради ЗАТ "КримНІОпроект" Олександр Гресс, який у 2010–2014 роках перебував під вартою за звинуваченням у створенні злочинної організації і присвоєнні земельних наділів на суму 1,5 млрд грн.
За даними попереднього звіту тимчасової парламентської комісії, у 2006 році Куніцин здійснив рейдерське захоплення "КримНІОпроект", у результаті якого його соратник Гресс очолив інститут. За версією правоохоронців, саме на Грессові трималася уся схема відчуження землі. Він вступив у змову із керівництвом КСП "Червоний Жовтень", яке створило кооператив "Уркуста", що нібито став правонаступником сільгосппідприємства. Фактично ж кооператив управлявся Грессом.
Восени 2008-го кооператив звернувся до Севастопольської міськдержадміністрації з проханням про видачу держакту на право власності на ділянки площею 1421 га з віднесенням їх до земель житлової забудови. І отримав відмову. Однак вже 4 грудня 2008 року Перевальський суд Луганської області ухвалив рішення, яким визнав право власності кооперативу "Уркуста" на 1421 га землі. Також суд зобов’язав СМДА видати йому держакти на землю зі зміною її цільового призначення.