У 2009 році Київрада на чолі з Олесем Довгим через ланцюжок фіктивних підприємств безкоштовно передала дві земельні ділянки площею загалом у гектар у центрі столиці структурам Петра Порошенка та Ігоря Кононенка, повідомляють журналісти програми "Схеми" Радіо Свобода. За підрахунками журналістів, міський бюджет не отримав близько 25 мільйонів доларів, саме такою була їх вартість на той момент.
Восени 2003 року було утворене ТОВ "Зеленбудсервіс-К". Це підприємство стало інвестором будівництва нової бази для Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Печерського району за адресою Залізничне шосе, 61. Кононенко у 2006 році сам увійшов до числа його засновників, а наступного року ТОВ було перетворене на обслуговуючий кооператив з аналогічною назвою та тим самим номером ЄДРПОУ. В 2008 році будівництво було завершене, комунальники переїхали на нову базу, звільнивши дві ділянки по вулиці Радіальній, 5.
23 квітня 2009 року депутатська більшість Київради проголосувала за безкоштовну передачу двох земельних ділянок обслуговуючому кооперативу "Зеленбудсервіс-К". За словами юриста та правозахисника, Олександра Дядюка, за законом створити житлово-будівельний кооператив мають право лише особи, що потребують поліпшення житла, тобто стоять на квартирному обліку. Журналісти "Схем" Радіо Свобода подали запит до Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА і дізнались, що жоден з 12 членів кооперативу не перебував на квартирному обліку.
До цієї історії причетний тодішній секретар Київради Олесь Довгий, який надав згоду на розробку документації з передачі ділянок у власність кооперативу.
Далі, обидві ділянки (площею 46 та 63 сотки) було передано в іпотеку, оскільки кооператив "Зеленбудсервіс-К" виступив поручителем ймовірно близького до Порошенка ТОВ "Група компаній "Рідна марка" перед іпотекодержателем - приватним підприємством "Укрсел". Згідно з Договором про задоволення вимог іпотекодержателя, ділянки перейшли до "Укрсел". Петро Порошенко та Ігор Кононенко згодом придбали землю в "Укрсел" формально за 10,8 та 8,2 млн. грн відповідно. Проте, після розмови з колишнім директором "Укрсел" Миколою Білимжурналісти "Схем" Радіо Свобода припускають, що ділянки були передані Порошенку та Кононенку безкоштовно. У 2010 році підприємство було оголошене судом банкрутом.
Журналісти припускають, що до цієї історії також причетний Олександр Юхимович Луцький - близька до Петра Порошенка особа. Надання йому довіреності на представлення інтересів Порошенко, ймовірно, мало на меті заплутати журналістів "Радіо Свобода" та приховати деталі схеми.