- шахрайські афери: фінансові піраміди
Як зазначають журналісти програми "Наші гроші", у судових реєстрах є 40 фірм, які наприкінці 2011 податкова назвала "конвертаційними", "транзитними" чи "фіктивними". Всі вони мали рахунки в "Ерде-банку" Демчака. Через такі фірми виводили мільйони державних гривень.
Наприклад, аеропорт "Запоріжжя вантажний" у 2010 році створив фіктивну заборгованість перед фірмою, якої не існувало. Потім за державні гроші керівництво аеропорту купило векселі у фірм ТОВ "Стандарт брок" і ТОВ "ФК Контанго" і ними погасило заборгованість. Чоловік, записаний директором фірми "Контанго" на суді запевнив, що підприємством ніколи не керував, а його підписи хтось підробив.
А ось друга фірма-векселедавець, "Стандарт брок", реєструвалася за тією ж адресою, що й UBG, та мала спільні телефони з пов’язаним з Демчаком пенсійним фондом "Ініціатива".
Як повідомляє сайт “Наші гроші”, одна з основних компаній по цих судових справах — ТОВ "Артброк" — мала спільну адресу з Фондовою компанією "Ініціатива" Демчака. Телефон "Артброку" реєструвався на киянина Олександра Волошина. А той був бізнес-партнером Олександра Лантуха із "Стандарт Броку".
Власник ТОВ "Марадор" Андрій Шевченко — з міста Липовець, звідки родом Руслан Демчак. А у фірми Шевченка "Торговий дім "Укрпромзбут" телефон 2333806, як і у фірми "Будкомплекс плюс" колишнього співвласника "Ерде банку" Олександра Поліщука, теж родом із Липовця.
Цей же номер мала і фірма "Торговий дім "Укрпромпостач" Володимира Рубанчикова. Чоловік значився керівником "Денфінансгруп", яка ішла по тих же судових справах. Брат Рубачикова Сергій — власник ще однієї фірми, "Лаватан", яка в цих справах виступала векселедавцем. Засновником "Артброк" значилося ТОВ "Краматорський завод металургійного обладнання". Співвласник заводу Олександр Журавський теж виявився земляком Руслана Демчака — із Липовця. А ще сусідом по будинку Андрія Шевченка — власника фірми "Марадор".