- махінації з природними ресурсами: передача земельних ресурсів у користування або власність з порушенням процедури
Згідно з інформацією сайту "Наші гроші", Михайло Добкін разом з дружиною і дітьми проживає в будинку матері, який було оформлено незаконним шляхом.
24 грудня 2008 року депутати Харківської міської ради прийняли рішення №350/08, яким передали безкоштовно у власність ОК "ЖБК "Триумф" земельну ділянку площею 1,68 га по пров. Тульському з кадастровим номером 6310136300:16:009:0003. Це ділянка в харківському лісопарку, який представляє собою природний ліс, перерізаний просіками, полянами та балками. 17 червня 2009 року кооператив отримав державний акт на право власності на земельну ділянку у лісопарку.
Тоді засновниками кооперативу були Ольга Солоп, Давидова Г.І., Давидова Г.П. Ольга Солоп є співвласницею ТОВ "Фьорд". Галина Давидова є засновником ТОВ "Паркінг +".
В 2011 році кооператив було переоформлено на теперішніх власників – Аллу Добкіну (матір Михайла Добкіна) та на Миколу і Анастасію Боженко. Дівоче прізвище дружини Добкіна Аліни саме Боженко. Також в 2011 році ОК "ЖБК "Триумф" набув права власності на житлові будинки, які розташовані на ділянці по провулку Тульскому. А саме на будинок загальною площею 1137 кв м, флігель загальною площею 128 кв м, та винний льох площею 195 кв.м.
Корупційна складова справи полягає в тому, що Житловий кодекс УРСР, який до цього часу діє в Україні, дозволяє житлово-будівельним кооперативам отримувати безкоштовно землю для побудови багатоквартирного житла. Але Кодекс висуває декілька вимог до учасників ЖБК: його члени повинні постійно проживати у місті, де буде будуватися житло, потребувати поліпшення житлових умов і стояти у квартирній черзі. А ще стояти на обліку бажаючих вступити до кооперативу при підприємстві, установі, організації або виконкомі ради. Членів кооперативу має бути щонайменше п’ятеро, але загалом стільки ж, скільки і квартир у запланованому будинку. Вік членів кооперативу – до 30 років. Ні Давидова, ні Солоп не підпадають під ці вимоги.
В 2015 році прокуратура Харківської області подала позов, в якому вимагала визнати недійсним рішення міськради Харкова про виділення землі ОК "ЖБК "Триумф". В серпні 2015 року Господарський суд Харківської області відхилив позов прокуратури й залишив земельну ділянку у власності "Триумфу". На думку суду, у ході створення кооперативу можна керуватися не нормами Житлового Кодексу, який діє в Україні з часів Радянського союзу, а законом "Про кооперацію", а також прийнятим статутом кооперативу. А в цьому випадку засновники кооперативу не повинні були відповідати всім нормам, які до них висуває кодекс. А саме, стояти на обліку як особи які потребують поліпшення житлових умов, бути молодшими за 30 років й т.д.