Згідно з інформацією журналістів програми "Схеми" та Еспресо-ТВ, а також сайту "Наші гроші", Євген Бакулін побудував три маєтки на березі обвідного каналу Київського водосховища. Два будинки зареєстровані на дітей екс-голови "Нафтогазу" Євгена Бакуліна Світлану та Миколу Бакуліних, а земля під ними — на Наталію Мазур, засновницю і керівницю "Благодійного фонду Євгена Бакуліна" і "Благодійного фонду Євгена Бакуліна "Добробуд". Офіційно тут знаходиться садівницьке товариство під назвою "Бобер". Справа в тому, що, згідно з Водним кодексом, земля поруч з дамбою може надаватися лише в тимчасове користування під садівництво або для науково-дослідницької діяльності. Садівництво дозволяє будувати садові будиночки, розмір яких закон не обмежений.
Окрім будинків Бакуліних, на цьому березі також знаходяться маєтки Сергія та Наталії Кацуб. По інший берег каналу розташовані маєтки Євгена Бакуліна, Анатолія Бойка, Олександра і Тетяни Присяжнюків, Олени Юр'євої, Віталія Зайця, Наталії Кацуби та Олена Федоричевої. Маєтки повністю перекрили місцевим мешканцям вихід до води.
У грудні 2014 року Вишгородська районна державна адміністрація змінила цільове призначення усіх земельних ділянок з садівництва на індивідуальну дачну забудову. Підпис поставив в.о. голови РДА В'ячеслав Савенкок, котрий потрапив на цю посаду, після того, як його попередник — Ярослав Москаленко, у 2010 році став першим заступником губернатора Київщини Присяжнюка. На момент розслідування Москаленко є народним депутатом і має серед помічників Наталію Кацубу.
Згідно з даними кадастрової карти, СТ "Бобер" відгородило 12 з 23 га території, яка належить ДП "Вищедубечанське лісове господарство", а разом з затокою, котра знаходиться в постійному користуванні Київської ГЕС — близько 25 га. На питання журналістів, чому дачники відгородили шматок лісу й берег, директор СТ "Бобер" Василь Корінчук заявив, що садове товариство взяло цю землю в лісгоспу в оренду на 49 років, проте відмовився показувати договір оренди. Згідно з законом, орендарі не можуть будувати маєтки на лісогосподарських землях.
"Центр протидії корупції" звернувся до Держекоінспекції у Київській області, проте там відповіли, що наведені у зверненні питання не відносяться до її компетенції. В свою чергу Прокуратура Київської області повідомила, що слідчі Вишгородського райвідділу міліції розпочали досудове розслідування з цього приводу. Матеріали звернення також були надіслані до Державної інспекції сільського господарства та до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області.