- політична корупція: торгівля впливом
За інформацією депутата Сергія Лещенка, у липні 2015 року слідчі Генпрокуратури підготували текст подання до Верховної Ради про надання згоди на зняття недоторканості, затримання та арешт Юрія Бойка з приводу участі у корупційній схемі зі скрапленим газом Сергія Курченка. В 2009 році Сергій Курченко створив 12 фіктивних підприємств, "аби шляхом підробки документів надати видимість законності діяльності на ринку скрапленого газу": "Черкаси-Газснаб", "Кримбутангаз", "Київоблпропангаз", "Луганськпропангаз", "Луганськснабгаз", "Укрхарківгазпостачання-2009", "Донецьк-Побутскрапгаз", "Модус-Вівенді", "Чернівці-СПБТ", "Запорожгаз-2000", "Харків-СПБТ", "Харківспецгазснаб". "Протягом першого півріччя 2010 року Курченко підбурив на участь в оборудці тодішнього міністра енергетики Юрія Бойка та першого заступника директора ДП "Газ України" Оксану Масс, які при очевидній нелогічності значного збільшення обсягів продажу скрапленого газу для потреб населення в семи областях (Харківської, Донецької, Київської, Луганської, Черкаської, Чернігівської та Запорізької) визнавали такі завищені обсяги достовірними". За даними слідства, у деяких періодах обсяги потреб населення в скрапленому газі завищувалися в 25-30 разів. Ці обсяги газу викуповувалися Курченком на аукціонах начебто для потреб населення за ціною у 20%, а потім продавав комерційним підприємствам.
Коли керівник Адміністрації Президента Андрій Клюєв доручив Бойку внести в податкову подання щодо перевірки цільового використання скрапленого газу, призначеного для населення, Бойко вніс до податкової подання щодо підприємств, які продавали менше третини всього скрапленого газу. Серед цих фірм жодна не належала Курченку.
Внаслідок цієї корупційної схеми, згідно з висновком слідчих, "Укргазвидобуванню" та "Укрнафті" були спричинені збитки у 5,784 мільярда гривень (понад $700 мільйонів).