Завод "Skoda" виплачував Мартиненку "відкати" за постачання обладнання "Енергоатому"

За інформацією депутата Сергія Лещенка, завод "Skoda" виплачував Мартиненку "відкати" в розмірі 15-18% на швейцарський рахунок його панамської компанії "Bradcrest Investment" за постачання обладнання державному "Енергоатому". Замовником було дочірнє підприємство "Енергоатома" компанія "Атомкомплект". Переговори про постачання проводилися з Валерієм Васильковим, який був директором "Атомкомплекту" та одночасно виступав від імені "Bradcrest Investment".

Згідно з документами, які виклав Лещенко, в цьому договорі зазначається, що "Bradcrest Investment" буде просувати продаж обладнання і послуги “Шкоди” на українському ринку, отримуючи за це комісійні. На продажу обладнання для зберігання відпрацьованого ядерного палива Рівненської АЕС комісія компанії «Bradcrest Investment», майнові вартості якої належали Мартиненку становила 15% при контракті у 3,3 млн євро. На продажу аналогічного обладнання для Запорізької АЕC — 15% при контракті у 3,4 млн євро. На поставці 70 одиниць "control rod drive mechanism", які коштували 13,6 млн євро — 18%. Загальна сума “відкатів” на рахунок Мартиненка в Щвейцарії склала 3 млн 498 тис 192,25 євро в банку BNP Paribas і 2 млн 777 тисяч 460,50 євро в банку Banque Hottinger & Cie.

Всі тендерні процедури відбувались з численними порушеннями закону. Зокрема, в документації торгів безапеляційно вказується, що виробником товару має бути Skoda JS або еквівалент. При цьому, Skoda JS не передавав нікому прав на реалізацію власної продукції.

Мартиненко не декларував свої права в компанії Bradcrest Investment та закордонні прибутки.

Команда “Центру протидії корупції” звернулась до Генерального прокурора Віктора Шокіна з заявою про вчинення злочину Мартиненком. Старший слідчий з особливо важливих справ ГПУ Семанович повідомив, що викладені факти розслідуються в рамках кримінального провадження №42014000000000523 від 18 червня 2015 року. При цьому отримання ГПУ запиту на надання міжнародної правової допомоги є таємницею слідства. ЦПК також звернулися до Антимонопольного комітету України. Там відповіли, що не бачать порушень під час тендерів, проте все ж пообіцяли витребувати документи у фірм, яким сприяв Мартиненко. 30 листопада Мартиненко в ефірі телепрограми “Свобода Слова” повідомив, що складає депутатські повноваження. В грудні 2015 року Верховна Рада задовольнила його прохання.

Повʼязані юридичні особи

AT
ЄДРПОУ None
ЄДРПОУ None