- владні зловживання: махінації з бюджетними коштами
- тендерні махінації: тендер з фіктивною конкуренцією
За інформацією програми “Наші гроші”, у 2011 році Кабінетом міністрів України було затверджено положення "Про створення Єдиної державної електронної бази з питань освіти". Технічним адміністратором призначили державне підприємство "Інфоресурс", що підпорядковане Міністерству освіти та науки. Шкільним закладам було рекомендовано підключатись не за системою ЗНЗ-ЄДЕБО, а з проміжною ланкою ІСУО — інформаційною системою управління освітою.
Впровадження ІСУО було сумнівним, оскільки школам довелось платити за необов’язкову програму від 980 до 3850 грн та від 150 до 970 гривень щорічно за техпідтримку, залежно від кількості дітей.
За інформацією журналістів, у 2009 році харківський бізнесмен Юрій Зайцев розробив систему звітності для шкіл "Курс: Освіта". Наприкінці 2010 року зареєстрував ТОВ "Нові знання". У 2011 році Міносвіти замовив ТОВ "Нові знання" розробити ресурс ІСУО. Влітку 2012 проект ІСУО стартував з наказу №729 за підписом Євгена Суліми (на момент підписання – тимчасово виконувача обов’язків міністра) “Про запровадження в загальноосвітніх навчальних закладах і органах управління освітою експерименту "ІСУО-2012" . У наказі №1345 за підписом Табачника експеримент визнано успішним та створено робочу групу з впровадження ІСУО у школах України.
Підготовкою та відправленням даних на сайт займався програмний комплекс "Курс: Освіта" (складався з кількох програм, основна з яких Курс: Школа), розробником якої було те саме ТОВ "Нові знання".