- тендерні махінації: тендер з фіктивною конкуренцією
27 січня 2014 р. ДП "Рава-Руський шпалопросочувальний завод" з дозволу голови комітету з конкурсних торгів (директора підприємства) Юрія Чорного без проведення відкритих торгів уклало угоду на 4,94 млн грн з ТОВ "Виробниче-комерційне підприємство "Алвема" (згідно зі звітом держпідприємства про укладені договори без застосування процедур закупівель за І квартал 2014 р.).
За інформацією сайту "Наші гроші", закупівля є сумнівною: хоча законодавством для зазначеного підприємства дозволяється безтендерна закупівля на суму до 5 млн грн, цього разу була порушена процедура звітності, бо в оприлюдненій документації з вихідної інформації про товар був вказаний лише код 20.14.7 (хімічні продукти: похідні рослинних або смолистих продуктів, оливи, спирт етиловий), тоді як найменування, ціна та кількість товару вказані не були.
Керівником ВКП "Алвема" на момент тендеру був Олексій Зайцев (також він був керівником підприємства і депутатом Макіївської міськради від ПР), Ігор Колесніков, Михайло Тупак та Сергій Голощапов. За інформацією "Наших грошей", до квітня 2013 р. "Алвема" отримувала замовлення від ДП "Рава-Руський шпалопросочувальний завод" на конкурентній основі, вигравши підрядів на 57,93 млн грн, і щонайменше один з цих тендерів був сумнівним. Так, 7 березня 2013 р. "Алвема" виграла замовлення від "РРШЗ", розігравши його з імовірно пов’язаною з нею фірмою ТОВ "Компанія Укртрансхолдінг": засновник і керівник "Компанії Укртрансходінг" Іван Бобков є водночас директором ВКФ "Велес", до складу засновників якої входять усі засновники "Алвеми".
Центр протидії корупції з допомогою нардепа В.Чумака звернувся з проханням перевірити обставини укладання договору 27 січня 2014 р. до контролюючих органів. З відповіді Міністерства інфраструктури випливає, що цей договір "РРШЗ" теж уклав, розглянувши пропозиції від "Алвеми" та "Компанії Укратрансхолдінг" (єдині дві пропозиції, що надійшли). За результатами перевірки міністерство з’ясувало, що предметом договору було масло кам’яновугільне для просочення деревини. УМВС на Львівській залізниці після перевірки поінформувало, що закупівля здійснена легітимно, але мають місце порушення в оформленні звітності.