- тендерні махінації: порушення процедури проведення тендеру
30 квітня 2014 р. Мінсоцполітики з дозволу голови тендерного комітету (заступника Міністра соціальної політики – керівника апарату Міністерства соціальної політики України) Віктора Іванкевича уклало низку угод на послуги харчування дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, у навчальних закладах, розташованих на території радіоактивного забруднення.
Загальна сума підписаних договорів складає 291,26 млн грн, контракти отримали 13 фірм: ТОВ "Візит" – 109,86 млн грн, ТОВ "Перша компанія Максимум" – 73,32 млн грн, ТОВ "Адмет-груп" – 48,1 млн грн, ТОВ "Готельно-ресторанний комплекс "Ріко" – 15,74 млн грн, КП БРР "Об’єднання шкільного харчування" – 8,61 млн грн, хлібокомбінат Любешівської РСС – 7,59 млн грн, ПП "Школярик" – 7,32 млн грн, ТОВ "Продтовари-Т" – 7,09 млн грн, Богуславське СТ "Українка" – 5,47 млн грн, Києво-Святошинське РКП "Шкільні їдальні" – 4,51 млн грн, ПП "Білоус" – 2,15 млн грн, ДОДХ "Школярик" – 1,03 млн грн, КП "Броварське районне виробниче управління об’єднання шкільних їдалень" Броварської районної ради – 0,49 млн грн.
Як повідомляють сайт "Наші гроші" та Центр протидії корупції, тендер є сумнівним, оскільки контракт на третину від усіх коштів отримала фірма, яка погано зарекомендувала себе у попередній рік.
Так, ТОВ "Візит" належить сестрам Ірині Кут та Олені Березюк (за інформацією журналістів, остання є дружиною Руслана Березюка, депутата Білоцерківської райради, який представляв ПР, з 2014 р. позапартійний). У 2013 р. на аналогічній закупівлі від Мінсоцполітики "Візит" отримав замовлень на 85,96 млн грн, конкуруючи з фірмою ТОВ "Статпостач", засновником якої до середини 2011 р. був Руслан Березюк, і яка на тендері 2013 р. отримала 26,34 млн грн. Розслідування журналістів "Слідство.Інфо" виявило, що за укладеними тоді контрактами "Візит" поставив неякісну продукцію за завищеними на третину цінами.
Центр протидії корупції з допомогою нардепа В.Чумака передав викладені факти до ГПУ та ДФІ. Голова ДФІ Микола Гордієнко повідомив, що перевірка виявила ряд порушень, у тому числі відсутність дозвільних документів для здійснення госпдіяльності щодо забезпечення харчуванням в усіх 13 контрагентів-переможців торгів, у зв’язку з чим ДФІ звернулася до ГПУ щодо ініціювання скасування договорів. Перевіркою було встановлено також факт ненадання у травні 2014 р. ТОВ "Візит" та ТОВ "Готельно-ресторанний комплекс "Ріко" послуг з харчування дітей, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи, на загальну суму 2,09 млн грн. Крім того, Мінсоцполітики начебто не надало відомостей про персональні дані окремих осіб. Заступник Міністра соціальної політики – керівника апарату Міністерства соціальної політики України Віктор Іванкевич заявив, що не погоджується з Актом перевірки державних закупівель ДФІ і вважає його упередженим.