ПП "Консталь" незаконно видобуває корисні копалини у Славутському районі

Село Улашанівка на Хмельниччині може залишитися без води. У багатьох криницях живильної вологи залишилося на денці. Селяни вважають, що причина цього лиха – активний видобуток корисних копалин у Славутському районі. Журналісти програми "Схеми:корупція в деталях" з'ясували, що кар’єр перебуває на праві користування фірми ПП «Кансталь» депутата Хмельницької міської ради Олександру Скочелясу, який очолює осередок партії «Батьківщина» у Хмельницькій області і правомірність видобутку корисних копалин під сумнівом.

У 2012 році компанія отримала дозвіл вивчати та розробляти Крупецьке родовище від Державної служби геології та надр, очолюваної тоді Олегом Проскуряковим, призначеним на посаду Януковичем. Але ще потрібна була згода місцевої громади.  Улашанівська сільська рада, як з’ясувалося, дала згоду – але тільки на вивчення, а не на видобуток, стверджують депутати, які тоді голосували щодо цього рішення. Серед них – і нинішній сільський голова Сергій Лясоцький.

Але вже через рік підприємство «Кансталь» почало не лише вивчати, а й видобувати пісок із родовища, розповідає Лясоцький. Прикриваючись рішенням сільради, в яке дивним чином прокралася фраза про «дослідно-промислову розробку», тобто і власне видобуток, за який, кажуть депутати, вони не голосували.

Окрім вищезазначеного, в офіційному описі родовища йдеться, що видобуток можливий не ближче, ніж за 500 метрів від межі села.Однак копати почали за 200 метрів від сільської забудови і впритул до автошляху. 

ПП «Кансталь» належить хмельничанам Сергію Душкевичу та Олександру Скочелясу.

«Схеми» зустрілися з Олександром Скочелясом і поцікавилася, чому компанія, яка йому належить, має намір розробляти родовище в Улашанівці проти волі місцевої громади. 

«У мене дуже потужний графік роботи і спектр діяльності дуже великий, щоб ще контролювати роботу підприємств. Якщо Ви розумієте різницю, є власники компанії, засновники, а є її директор. Але ті підприємства, в яких я є засновником,– вони діють відповідно до чинного законодавства», – доводить Олександр Скочеляс журналістам Радіо Свобода. І додає: «Я не можу пояснити, що було тоді й до чого. Наскільки мені відомо, неофіційно тоді ніхто нічого не видобував. Були видані ліцензії, починали працювати, їм не дали».

Про дозволи на видобуток, який розпочали у 2013 році, знімальна група програми розпитала директора ПП «Кансталь» Сергія Душкевича.

«Оренда сплачувалася з 2015 року. І це немалі гроші. Так, тоді у нас не було всіх дозволів. Але було рішення «Держгеонадр». Та я думав, що цього достатньо, я просто не знав, що потрібні ще якісь документи! У Держгеослужбі, коли видали дозвіл, сказали: все, можете працювати! Але ж зараз всі дозволи є, що б не казали селяни. Ну не знав, припустімо, ну заплатив штраф, які проблеми?» – пояснює свою позицію бізнесмен.

Душкевич каже, що не знав про документи, потрібні для видобутку, хоча вони перераховані в тексті дозволу Держгеонадр, який ПП «Кансталь» отримало ще за рік до того, як почало розробляти родовище.

Один із позовів проти власників кар’єра сільська громада вже виграла. Суд визнав видобуток незаконним і притягнув ПП «Кансталь» до відповідальності. За те, що підприємці вивезли з родовища, за різними підрахунками, кілька тисяч тонн будівельного піску, і за ризик зникнення води у криницях людей вони «компенсували збитки державі»: заплатили два штрафи – 1800 і 1200 гривень.

 

Повʼязані особи

Скочеляс
Олександр Анатолійович
  • депутат Хмельницької міської ради 7го скликання, партія "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"
  • Кількість справ: 3

Повʼязані юридичні особи

приватне підприємство
ЄДРПОУ 35125539