- політичний вплив на прийняття рішень і/або зловживання службовим становищем: торгівля впливом
НАБУ оприлюднило прослушку розмов глави Окружного адмінсуду Павла Вовка, які чітко продемонстрували, як голова та деякі судді організували винесення завідомо неправосудних судових рішень та втрутились у діяльність судових органів з метою створення штучних перешкод у роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та у діяльність інших органів влади. Про це повідомляється у випуску 24 каналу "Правосуддя по-новому" з посилання на пресс-центр НАБУ.
З оприлюднених плівок НАБУ вбачається, що Павло Вовк змушував суддів виносити замовні рішення. Як випливає з розмов, судді Аблов, Арсірій, Погрібніченко, Огурцов, Келеберда, Григорович, Шулежко були готові на все, що скаже шеф.
А суддя Санін дуже шкодував, що сидить без повноважень і не може самостійно, цензурно кажучи, "вжарити" Комісію. Із записів також стає зрозумілим, що до Вовка прислухається і суддя Шостого апеляційного суду Володимир Кузьменко.
Для тиску на суддів Вовк використовував і свої зв’язки у Кваліфікаційній комісії. Зокрема, він напряму дзвонив члену Комісії Миколі Мішину та просив потягнути з рішенням по оцінюванню судді.
Але і це ще не все. Для особливих випадків у Павла Вовка були контакти з Державним бюро розслідувань. Якщо хтось не чув його побажань, то ДБР реєструвало кримінальне провадження і починало кошмарити.
Зафіксован епізод, де суддя Аблов жаліється Вовку на голову Київського окружного адмінсуду Олега Басая. Цей суд розглядає позов Аблова до конкурсної комісії, яка посміла не визнати його переможцем конкурсу на посаду керівника Миколаївського теруправління ДБР. Але Басай тягнув з рішенням. І Аблов звернувся за допомогою до "шефа", який дав дуже цінну пораду. Все просто – Паша погодив все з Аваковим, який контролює ДБР. А не буде потрібного рішення – буде кримінальна справа.
І щоб ви не сумнівались. Потрібне рішення було винесене. Суддя Альона Кушнова повністю задовольнила позов Аблова. Тобто у суді, де головує Басай судді теж виносять те, що накаже шеф.
Щодо Авакова, то на плівках згадується ще один персонаж, тісно пов'язаний з Арсеном Борисовичем, якого Вовк називає Сергієм Івановичем. Журналісти здогадується, що можливо мова йде про про колишнього зама Авакова – Чеботаря, який засвітився у справі "рюкзаків Авакова". Саме з ним домовлявся син Авакова про поставки цих рюкзаків.
Ще одна плівка стосується епіходів з "хворобами" суддів, так 17 квітня судді Окружного адмінсуду на чолі з Павлом Вовком мали проходити тестування у Вищій кваліфікаційній комісії. Однак з 37 суддів з’явилось лише 7. І ось на плівках НАБУ є розмова Вовка з суддею, яка пояснює причину цієї епідемії і хто автор ідеї.
Насправді одразу було очевидно, що усі ці хвороби фейкові. Ми навіть виявили, що деякі судді, які начебто, не могли через хворобу прийти на тестування, у цей час виносили судові рішення.
Використання підроблених листків непрацездатності є злочином. Автомайдан змусив ДБР зареєструвати кримінальне провадження та розслідувати факт імітації суддями масової хвороби.
Детективи НАБУ опублікусали записи, які свідчить і про звичайну корупцію Павла Вовка.
Тут увагу привертає роль "дєвочки Антоніни" – помічниці Сергія Ківалова, через яку передавались подарунки. На плівках вона фігурує ще в одному епізоді, де майбутній член ВККС Сергій Остапець обіцяє віддячити за допомогу Вовка.
Так от, Славицька Антоніна – не просто помічниця Ківалова, яка передає подарунки та побажання. На останніх виборах її обрано депутатом від партії Рабіновича-Медведчука.
Павлу Вовку, Ігорю Погрібніченку та Євгену Аблову вручено підозри у вчинені злочинів. Ключову роль у плані Вовка зіграли Уповноважена з прав людини Людмила Денісова та голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк. Слідство вважає, що саме вони штучно створили вакантні посади у Кваліфікаційній комісії, призначили фейкові конкурси, які виграли наперед узгоджені кандидатури – Микола Сірош, Сергій Остапець та Андрій Солодков.