- владні зловживання: використання влади чи службового становища всупереч інтересам служби
17 травня 2013 року під час 36 сесії Полтавської міськради було винесено питання про надання падчерці міського голови Ірині Климко дозволу строком на 1 рік на розміщення семи тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності. Як встановив суд, винесенні на розгляд сесії вказаного питання виникла суперечність між службовими повноваженнями Олександра Мамая та його особистими інтересами у вирішенні майнових питань його падчерки. Бездіяльність мера вплинула на неупереджене прийняття сесією рішення, оскільки вказане питання фактично не сесії депутатами не обговорювалося, передає інтернет-видання Центру протидії корупції.
У подальшому на виконання умов цього рішення міськрада уклала з Климко 7 договорів особистого строкового земельного сервітуту на вказані земельні ділянки загальною площею 492,25 кв.м для розміщення торгівельних павільйонів.
Відтак суддя Лариса Гольник 8 травня 2014 року визнала Климко винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП (Порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів), та наклала на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 гривень. Однак вже 2 червня 2014 року Апеляційний суд Полтавської області скасував рішення стосовно Климко.
У травні 2014 року розпочався і розгляд провадження проти самого Мамая через згадуване рішення міськради Полтави. Однак, 28 жовтня 2015 року суддя Леонід Беркута постановив провадження у справі Мамая закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.