- тендерні махінації: обмеження конкуренції
У відкритому конкурсі на визначення організатора електронних торгів з реалізації арештованого майна участь у березні 2019 року взяло лише одне підприємство – ДП «СЕТАМ». Про це повідомила заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Світлана Глущенко на засіданні Антимонопольного комітету від 4 квітня.
Як повідомляє інтернет-видавництво "Наші гроші", ДП "СЕТАМ" є монополістом з торгівлі арештованим майном і, ймовірно, цьому послугували жорсткі кваліфікаційні вимоги до потенційних учасників торгів. Йшлося, з-поміж іншого, про такі:
Держпідприємство «ProZorro.Продажі» повідомило, що не могло виконати такі вимоги. У тому числі і через те, що на підготовку до тендеру було відведено лише 15 днів, за які держпідприємство не могло зробити свій статутний капітал відповідного розміру. На засіданні з’ясувалось, що встановлені Кабінетом міністрів кваліфікаційні вимоги розробляло саме Міністерство юстиції.
На запитання, чи відповідає бодай один суб’єкт господарювання, окрім «СЕТАМ’у», даним кваліфікаційним критеріям, Глущенко відповіла, що не проводила відповідного дослідження.
Нагадаємо, що у 2016 році Антимонопольний комітет рекомендував Мін’юсту дозволити проводити електронні торги по продажу арештованого майна не тільки через СЕТАМ. Мін’юст виконав їх частково, проігнорувавши в основній частині. Відтак, АМКУ у 2017 році відкрив розгляд справи за ознаками вчинення Міністерством юстиції порушення законодавства про захист економічної конкуренції.