- податкові зловживання: порушення вимог фінансового контролю
Народний депутат, екс-кандидат на посаду Президента України Олександр Шевченко задекларував 3,2 мільйона гривень витрат на рекламу, хоча мав би – значно більше, зазначають журналісти Громадського Руху ЧЕСНО. Інформацію про видатки на рекламу зазначено в його річній декларації за 2018 рік.
Громадський рух ЧЕСНО на підставі результатів моніторингу телереклами та даних про її вартість підрахував, що протягом минулого року центральні телеканали показали понад 4200 роликів на підтримку Олександра Шевченка. Комерційна вартість такого обсягу реклами, згідно з розцінками телеканалів, 2018 року мала б сягати щонайменше 85 мільйонів гривень. Окрім цього, готуючись до президентських виборів, Олександр Шевченко використовував не лише телевізійну, а й зовнішню рекламу, рекламу в соцмережах, ґуґл-рекламу, а також систематично брав участь в ефірах регіональних телеканалів. Тому, найімовірніше, загальна вартість його кампанії 2018 року була ще вищою.
Партія "УКРОП", від якої висувався Олександр Шевченко на виборах, торік не витрачала коштів на телерекламу, тож, хто за неї сплачував, не відомо.
Відповідно до ч. 1 п.10 ст.46 Закону України "Про запобігання корупції", суб'єкт декларування у декларації повинен вкзати видатки та всі правочини, вчинені у звітному періоді, на підставі яких у суб’єкта декларування виникає або припиняється право власності, володіння чи користування, у тому числі спільної власності, на нерухоме або рухоме майно, нематеріальні та інші активи, а також виникають фінансові зобов’язання.
Окрім цього, ст. 17 Закону України "Про політичні партії в Україні" передбачає що звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру повинен містити інформацію про дату здійснення кожного платежу з рахунків політичної партії, її місцевої організації, яка в установленому порядку набула статус юридичної особи, рахунку (рахунків) виборчого фонду політичної партії, її місцевої організації, кандидата від політичної партії (місцевої організації партії) на відповідних загальнодержавних або місцевих виборах (у разі проведення виборів), отримувача відповідного платежу (із зазначенням відомостей, передбачених пунктом 2 цієї частини для осіб, які здійснюють внески на підтримку політичної партії), цільове призначення та розмір кожного платежу.
Нагадаємо, за подання недостовірної інформації у декларації особи або у фінансовому звіті політичної партії настає адміністративна, кримінальна відповідальність, передбачена чинним законодавством