Редакторка ЧЕСНО Ірина Федорів інвестувала в квартиру по вул. Меблевій 11б у смт Коцюбинське Київської області з 2005 року. Дата придбання 31.12.17, вказана на сайті НАЗК, - це системна помилка, яка може виникати на сайті й буде виправлена декларанткою у встановлений законодавством семиденний термін.
У ніч на 1 квітня, щойно закінчився термін подачі е-декларацій, десяток так званих “зливних бачків” оприлюднив “сенсацію”, що головна редакторка ЧЕСНО Ірина Федорів у переддень нового року придбала житлове приміщення сумою 59$ за м2. Так, подібну “новину” ресурсу “Інформатор”, який пов’язують із Радикальною партією, поширив народний депутат України від фракції Радикальної партії Андрій Лозовий, а також передрукували інформаційний портал ZIK та сайт Depo.ua.
У зв’язку із поширенням неперевіреної інформації Громадський рух ЧЕСНО повідомляє наступне:
Під час заповнення декларації на сайті НАЗК Іриною Федорів сталася технічна помилка, і дата купівлі житла по вул. Меблевій 11б у смт Коцюбинське була автозаповнена 31-им грудня 2017 року. Насправді майно було придбане у 2006 році, що підтверджує інвестиційний договір, датований 2005 роком, актом прийому-передачі, підписаним у 2006 році, а також сканами паперової декларації Ірини Федорів за 2014 рік, яка була оприлюдена з власної волі Ірини Федорів в той час, коли законодавство не зобов’язувало її це робити.
Номінальна вартість житла, яка фігурує в е-декларації, вказана в акті прийому-передачі від 26 грудня 2006 року.
Перевантажений сайт НАЗК може виставити автоматично дату набуття власності - 31 грудня року декларування. Таке помічали неодноразово - це збій системи. Ті, хто в Приірпінні поширив цю інформацію, чудово знають, що я мешкаю в своєму житлі понад 10 років. Збій в системі НАЗК був використаний політиками Приірпіння як привід для сенсації. Із сумою, яка була сплачена за квартиру понад 10 років тому, я дійсно могла помилитися. У мене зберігся акт-прийому передачі, де, як мені пояснили, вказана лише номінальна, а не реальна вартість. Я вже сконтактувала з представниками фірми, яка зводила житло. Вони пообіцяли видати довідку з точною сумою оплати. Я оприлюдню документ, щоби не виникало питань”, - наголошує Ірина Федорів.
Федорів додає:
Зі свого боку зауважу, що я вдячна тим, хто помітив цю помилку, бо закон дає право виправити неточності, якщо вони були допущені, протягом 7 днів. Коли ми аналізуємо декларації посадовців, то зводимо дані саме після 7-денного терміну, бо можуть з’явитися виправлені декларації. Навіть якщо ми бачимо щось сенсаційне, наша задача - взяти коментар у декларанта, бо система дійсно може допускати збої. Але цей випадок яскраво показує, що тих, хто веде боротьбу з корупцією, будуть інформаційно нищити політики, які мають доступ до медіа”.
Команда Громадського руху ЧЕСНО закликає журналістів ретельно перевіряти інформацію, аналізувати дані та брати коментарі, а не ставати інструментом для інформаційної травлі громадських активістів деякими політичними силами.
Поділитись