Представник “Самопомочі” Вахель майже рік намагається скласти мандат. Аналогічні наміри в його партійного соратника Марченка. Київрада двічі марно ставила питання щодо припинення повноважень Марченка на голосування.
Вирватися з Київради пощастило лише представнику БПП Гордону. Він розказав Громадському руху ЧЕСНО, як йому це вдалося.
Позбутися мандату Київради, виявляється, важче, ніж його здобути.
Депутат від “Самопомочі” Юрій Вахель прогуляв 80% сесійних засідань. Його партійний соратник Роман Марченко - понад 50%. Політики твердять, що стали прогульниками Київради мимоволі. Вони з початку року намагаються скласти повноваження, але колеги їх не відпускають.
Двічі ставилася на голосування і не проголосована в залі (заява про складання повноважень - прим. ЧЕСНО). Фракція підтримувала складання мандату - двічі голосувала “за”... Продовжую на сьогодні (бути депутатом - прим. ЧЕСНО), але заява не відкликана, - каже Марченко.
Депутат обіцяє:
Як я можу пояснити? 9 лютого я подав заяву сподівався, що зайде інша людина, яка буде працювать, і, звичайно, почав займаться тими справами, які планував, чому я й писав заяву. Більше займатися юридичною фірмою і своїми поточними питаннями. На сьогодні виходить, що заява не проголосована - я повернувся до активної роботи. Змушений. Я думаю, що до кінця року ця статистика (щодо відвідування - прим. ЧЕСНО) вирівняється.
Прокопів пояснив депутату Турцю, що “жодним чином Регламент не має норми, яка б забороняла у відсутність суб’єкта подання заяви розглядати цю заяву без його присутності”. Сам Прокопів голосував “за”.
Проте голосів, щоб прийняти заяву Марченка двічі забракло.
Один із депутатів, який двічі послідовно голосував проти позбавлення мандату Марченка - колега із БПП Ігор Опадчий пояснює свою позицію так:
Це неправильно голосувати за таке питання без участі депутата.
“Самопоміч” наголошує, що закон передбачає нелогічну вимогу, що після заяви про складання мандату за неї має голосувати депутатський корпус, який по суті таким чином може взяти депутатів у заручники.
Юрій Вахель дивується, що Громадський рух ЧЕСНО раніше не звернувся по коментар до нього через пропуски і переконує, що в кінці лютого цього року теж подав заяву про складання повноважень особисто в руки Прокопіву, але відтоді його заява не голосувалася і не розглядалася:
Я змінив роботу… у мене фактично немає можливості в повній мірі продовжувати працювати в статусі депутата… Плюс я не хочу, щоб виникали якісь натяки на конфлікт інтересів... Відповідно, доволі давно я особисто в руки секретареві міської ради передав заяву про те, що я складаю свої повноваження. Чому пан Прокопів тягне це все діло - мені тяжко це пояснити: очевидно, в тому є якісь політичні мотиви… Я те, що передбачене Регламентом і законом - власне, заяву про складання депутатських повноважень вже написав. У мене була розмова з лідером нашої фракції,.. він знає про моє рішення і з розумінням до нього ставиться.
Вахель резюмує:
Просто Прокопів тупо не ставить (на голосування - прим. ЧЕСНО)... По мені - ні. Я готовий вийти на трибуну й пояснити колегам… Як ви думаєте, якщо би я знав, що моє питання будуть ставити, моє особисте питання - я би не прибіг на пленарку? Наступні мої дії - повторно подавати заяву, якщо він не буде ставити, напевно, мої права та інтереси будуть порушені з точки зору закону, що може дати мені підставу до позову в суд.
Секретар ради Прокопів наголошує, що заяви мали бути подані офіційно й розглядатися на регламентній комісії.
Постійна комісія з питань регламенту та депутатської етики розглядає звернення депутата про про складення ним повноважень та причини такого звернення. Якщо комісія схвалює таке звернення, то має підготувати відповідний проект рішення. Даний проект виноситься на пленарку. Роман Марченко озвучивши на засіданні про своє рішення скласти депутатські повноваження, відповідної процедури не дотримався. Не надійшло офіційного звернення і від Юрія Вахеля. Вахель, до речі, узагалі написав про це лише у своєму фейсбуці, - роз’яснює секретар ради Прокопів Громадському руху ЧЕСНО.
Громадський рух ЧЕСНО вирішив поцікавитися в голови Регламентної комісії депутата від “Самопомочі” Олега Макарова, чому комісія не готує проект рішення, щоб відпустити з депутатського кріпацтва своїх двох колег. Але Макаров дивується і каже, що до комісії не надходили заяви депутатів.
Хоча це питання не врегульоване досконало, я підтримую, що проект рішення мала би готувати Регламентна комісія. Але для цього заяву, яка надійшла до Прокопіва, має бути розписано на Регламентну комісію. На Регламентну комісію така заява не надходила… Якщо мені надійде заява - ми її швидко розглянемо, підготуємо проект рішення і подамо на сесію. Мені не надходило, а я сам не можу собі придумати, якщо немає заяви, - пояснює ситуацію голова Регламентної комісії.
Секретар Київради Прокопів наголошує, що депутати офіційно через канцелярію свої заяви цих не реєстрували.
Особисто в руки пану Прокопіву в залі подавав Гусовський на засіданні. І за заяву голосували. Є відео. Мене тоді не було, але я взагалі не розумію, чому вона має проходити регламентну комісію. Це не буде відповідати практиці із заявою з Гордоном, який просто за своєю заявою склав мандат, - каже депутат і обіцяє Громадському руху ЧЕСНО подати заяву в канцелярію на реєстрацію.
ЧЕСНО зателефонував до екс-депутата Дмитра Гордона, щоби поцікавитися, чи реєстрував він заяву в канцелярії після того, як виголосив її у сесійній залі. Гордон відповів ствердно.
Так, я прослідкував, щоб заяву зареєстрували в канцелярії мої помічники.
Депутати Вахель і Марченко дивуються, що передати в руки секретарю заяви про складання повноважень виявилося недостатньо і кажуть, що подадуть заяви знову й зареєструють їх у канцелярії.
Нагадаємо, що навантаження в депутатів Київради найбільше в Україні. За результатами минулого року засідання сесій та комісій сумарно можуть складати до 4,5 місяців. Це без врахування засідань фракцій, роботи на окрузі та зустрічі з виборцями.
Депутати працюють в місцевих радах на громадських засадах. Відповідно майже півроку чесно волонтерити на громаду протягом 5 років може собі дозволити далеко не кожен. У Берліні депутати міськради отримують заробітну платню й ця рада в країні має окремий статус. Громадський рух ЧЕСНО наголошує на тому, що компенсацію депутатам, які розподіляють бюджет та земельні ресурси громади, треба вводити на законодавчому рівні.
Поділитись