Жінки в парламенті продуктивніші за чоловіків, але все одно лишаються в меншості

Напередодні Міжнародного жіночого дня Рух ЧЕСНО вирішив нагадати про гендерний склад українського парламенту. Частка жінок в українському парламенті 8-го скликання становить рекордні 12%. Проте за відсотком жінок у парламенті Україна перебуває на 143 місці зі 191 країни.

Ще більше гендерна нерівність впадає в око, якщо згадати, що з 51 жінки у парламенті лише дві – Ірина Подоляк та Оксана Юринець – пройшли за результатами виборів в одномандатних округах, обидві – у Львівській області. Дві депутатські групи, що складаються з мажоритарників, - група “Партія “Відродження” та група “Воля Народу” - не мають жінок у своєму складі взагалі.

За більшістю формальних кількісних показників депутатської роботи середня жінка-парламентар не поступається, а навіть перемагає колегу-чоловіка. У середньому жінка подає на 4 проекти закону більше, різниця медіанного значення становить 5 проектів законів. Частка активних голосувань (“За”, “Проти”, “Утримався”) в жінок депутатів в середньому на 5% більша, ніж у чоловіків, різниця медіанних значень становить 4%. Середня депутатка пропустила з невідомих причин на 8 засідань менше, ніж її колега-чоловік. Утім, в цьому більше винна мала група найзатятіших прогульників серед чоловіків, оскільки різниця медіанних значень становить лише 3 засідання.

За кількістю запитів середній депутат випереджає свою колегу-жінку, і подає на 2 запити більше. Проте це відбувається за рахунок порівняно невеликої частки чоловіків, які подають дуже багато запитів, оскільки за медіанним значенням жінки, навпаки, випереджають колег-депутатів на 4 запити.

Таким чином, жінці, аби потрапити до парламенту, потрібно бути активнішою, ніж її колезі-депутату. Ці дані демонструють, що висування та вибори кандидатів та кандидаток до Верховної Ради відбувається у гендерно несправедливий спосіб.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]