Сумські слідчі почнуть досудове розслідування діяльності зареєстрованої в Сумах громадської організації, що видає себе за рух ЧЕСНО. До цього зобов’язує ухвала Ковпаківського районного суду м.Суми, який розглянув та задовольнив скаргу руху ЧЕСНО на бездіяльність сумських правоохоронців.
“Громадський контроль на місцевих виборах є надважливим, оскільки дозволить сумчанам робити вибір, будучи свідомими того, як працюють їх представники у міській рад. Але мешканці Сум повинні знати, що в їхньому місті під логотипом ЧЕСНО діють псевдоактивісти, які дурять місцеву громаду,” – заявив координатор руху ЧЕСНО Андрій Круглашов у вівторок на прес-конференції в Сумах.
Нагадуємо, протягом парламентської кампанії у Сумській області поширювалися інформаційні матеріали із логотипом ЧЕСНО, до виготовлення та розповсюдження яких рух ЧЕСНО не має жодного стосунку.
Учасник руху ЧЕСНО, директор Інституту Медіа Права Тарас Шевченко зазначив: «У ЧЕСНО ми звикли до того, що від нашого імені поширюють листівки сумнівного змісту, переслідуючи чиїсь піар-інтереси. Однак це завжди робилося анонімно. Натомість сумські псевдоактивісти виявили нечувану зухвалість, зареєструвавши організацію із таким же іменем та вкравши наш логотип».
Під час передвиборної кампанії до парламенту восени 2014 року представники ГО «Громадський рух Чесно» вели у Сумах активну діяльність, поширювали листівки, проводили прес-конференції. Псевдоактивісти під брендом ЧЕСНО поширювали неправдиву інформацію та вели ворожу інформаційну кампанію проти справжніх представників ЧЕСНО в Сумах.
«Такі дії не зійдуть з рук представникам "псевдочесно". Ми виграли справу в суді, і тепер щодо дій самозванців відкрито кримінальне провадження за введення в оману виборців. Всі, хто захоче взяти логотипи відомого громадського руху з метою обману виборців, мають розуміти, що за такі дії колись доведеться відповідати», - наголошує учасник ЧЕСНО, юрист Інституту Медіа Права Галина Чижик.
Для довідки. ЧЕСНО – це громадський рух, започаткований групою активістів спільно з представниками партнерства громадських організацій «Новий громадянин» у 2011 році - рівно за рік до чергових парламентських виборів в Україні. Станом на сьогодні діяльністю в межах руху ЧЕСНО займаються громадські організації Центр ЮЕЙ http://centreua.org та Інститут Медіа Права www.medialaw.kiev.ua.
За цей час рух здійснив низку кампаній, спрямованих на посилення прозорості, підзвітності та відповідальності влади та формування в суспільстві запиту на якісну політику. Це такі кампанії, як Фільтруй Раду! (2011-2012 роки), Фільтруй Владу! (2012-2014 роки), ЧЕСНО про УРЯД (2013-2014 роки), ЧЕСНИЙ КАНДИДАТ (2014 рік), ЧЕСНА РАДА(2014 рік). Інформаційні матеріали руху виходили в численних всеукраїнських та регіональних ЗМІ та оприлюднювалися на сайті руху chesno.org, що функціонує з 2012 року.
Поділитись