100 днів парламенту: 19 кнопкодавів та інші порушення

Аналітики ЧЕСНО проаналізували роботу нового скликання Верховної Ради у перші 100 днів його роботи. Нардепи так і не відмовились від "кнопкодавства", продовжують порушувати Регламент та пропускати пленарні засідання.

Новий склад Верховної Ради 7 березня відзначив свої перші 100 днів.

«Попри те, що коаліція є найбільшою з часів незалежності й складає конституційну більшість (303 депутати), були випадки, коли депутати дотискали знакові голосування. Наприклад, закон про антикорупційне бюро змогли ухвалити за основу лише з другої спроби», - зазначає Павло Миронов, головний аналітик ЧЕСНО (Центр.ЮЕЙ).

«Найбільш синхронно у коаліції голосують «Блок Петра Порошенка» та «Народний фронт». «Самопоміч» дозволяє собі мати особливу позицію і час від часу не голосує за рішення, які проштовхують найбільші фракції. Серед таких рішень було, зокрема, "нічне" голосування за державний бюджет та голосування за призначення Віктора Шокіна на посаду Генерального прокурора. Щодо «Опозиційного блоку», то екс-«регіонали» підтримують рекордно низький відсоток рішень – 3%. Для порівняння у часи попереднього скликання опозиційна «Батьківщина» підтримувала 34 % рішень», - додає Миронов.

Аналітики руху Чесно ​відзначили​, що Борис Філатов та Борислав Береза, яких у ЗМІ часто пов’язують із Ігорем Коломойським, найбільш синхронно, хоч і з незначною перевагою, голосують разом із Радикальною партією, попри гучний публічний конфлікт Олега Ляшка та голови Дніпропетровської ОДА Коломойського.
​​
У новій каденції парламенту так і не вдалося викорінити «кнопкодавів». ​ЧЕСНО зафіксували 28 фактів неперсональн​ого​ голосування​.



“Всі ці випадки ми фіксуємо і оприлюднюємо на сайті фото та відеодокази. Майже третина випадків – на рахунку Народного фронту та блоку Петра Порошенка. Але безперечним лідером стала група «Економічного розвитку», ​що​ ​не проіснувала і 100 ​днів ​роботи парламенту, перетворившись у​ груп​у​ «Відродження»,” – розповідає координатор руху ЧЕСНО Андрій Круглашов.



«Варто також зазначити, що депутати порушують процедури та Регламент Ради. І голосування за бюджет наосліп – далеко не єдиний випадок. Коли голосували за один із законопроектів з так званого пакету «на вимогу МВФ», то в коаліції не знайшлося достатньо голосів. Спікер поставив на голосування повернення до розгляду законопроекту. Подібний маневр повторився вдруге, втретє і вчетверте, аж поки з п’ятої спроби не вдалося набрати достатньо голосів «за»,” – додає Круглашов.


Громадський рух ЧЕСНО акцентує увагу, що найбільшу кількість засідань пропускають депутати, які вперше мають для цього поважні причини. Так, Надія Савченко пропустила 100% засідань оскільки ув’язнена в Росії, а Дмитро Ярош, що також пропустив більшість засідань Ради, поранений і перебуває у шпиталі.

Експерти громадського Руху ЧЕСНО та Реанімаційного пакету реформ підведуть підсумки перших ста днів роботи нового Парламенту ​, презентуючи результати аналіз законодавчих ініціатив, ефективності реформування та дотримання регламенту у ​VIII скликанні ​13 березня о 13:30 під час прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі (вул. Хрещатик 2, Український дім).


ЧЕСНО


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]