Партія «Блок Петра Порошенка» на позачергових парламентських виборах-2014 висунула список із 193 кандидатів. Список розміщено на сайті ЦВК.
Жоден із кандидатів не голосував за закон 16 січня, відомий як «закон про диктатуру». Рух ЧЕСНО вітає такий крок політсили.
Разом із тим, у списку наявні 12 фігурантів антикорупційних журналістських розслідувань.
Луценко Юрій Віталійович (номер 2 у списку)
13 вересня 2006 року, коли Луценко Юрій Віталійович обіймав посаду Міністра внутрішніх справ, його заступником Новіковим О.В. було видано розпорядження, в якому містилася вимога до працівників МВС перейти на тарифні плани ТОВ "Українські новітні телекомунікації". Як йдеться у матеріалі, в той час Луценко Ірина Степанівна працювала фінансовим директором ТОВ "Українські новітні телекомунікації".
Зазначена інформація не є прямим підтвердженням вини кандидата, проте дозволяє зробити оцінку рпо причетність Юрія Луценка до корупційних дій, а саме до лобіювання бізнес-інтересів своєї родини з метою отримання неправомірної вигоди.
http://www.pravda.com.ua/articles/2007/07/25/3262151/
Палатний Артур Леонідович (номер 24 у списку)
За даними розслідування Slidstvo.info, Артур Палатний є власником стриптиз-клубу «Ріо» в Києві. Клуб було звинувачено у несплаті податків на суму близько 2 млн грн., однак справу закрили, оскільки прокурор відмовився підтримувати державне обвинувачення. Також, за матеріалами розслідування, в 2013 р. у клубі «Ріо» було знайдено велику партію алкоголю без акцизних марок, проте 4 березня 2014 р. слідчий відмовився продовжувати розслідування, оскільки алкоголь начебто належав не клубу, а третій особі.
Зазначена інформація не є прямим підтвердженням вини кандидата, проте дозволяє зробити оцінку про те, Артур Палатний є фігурантом антикорупційних розслідувань правоохоронних органів та журналістів.
https://www.youtube.com/watch?v=mQsa5wKFbM4&feature=youtu.be
Кононенко Ігор Віталійович (номер 29 у списку)
Компанія ПАТ «Закритий корпоративний недиверсифікований інвестиційний фонд «Вік», власником якої є Кононенко Ігор Віталійович, була помічена в участі у тендері з конкурентами, пропозицію яких можна запідозрити у фіктивності. Так, за інформацією видання «Наші гроші», у вересні 2014 р. ДП «Укрводшлях» уклало угоду про оплату поточного докового ремонту земснаряду «Дніпровський-1» вартістю 2,15 млн грн. Єдиним конкурентом ПАТ «Завод «Ленінська кузня» (11,5% акцій належить ЗКНІФ «Вік») була компанія «УМС-Марін», засновником якої, згідно з даними ЄДР, є Володимир Умрилов. Інша споріднена компанія Умрилова, «УМС-Бот», що зараз зареєстрована за однією з «УМС-Марін» адресою, раніше була прописана разом із «Ленінською кузнею» на вулиці Електриків, 26.
Зазначена інформація не є прямим підтвердженням вини кандидата, проте дозволяє зробити оцінку рпо причетність Ігоря Кононенка до корупційних дій, а саме до тендерних зловживань.
http://nashigroshi.org/2014/09/16/zavod-poroshenka-za-3-miljony-remontuvatyme-zemsnaryad/
Іщенко Валерій Олександрович (номер 37 у списку)
У червні 2013 р. компанія ТОВ «Тельбін-Іва» розпочала будівництво торгівельного центру на території скверу за адресою вул. Серафимовича, 6а у Києві, що викликало спротив з боку мешканців навколишніх будинків. Журналісти з’ясували, що засновниками компанії-забудовника були Валерій Іщенко та Андрій Странніков. Договір оренди ділянки було підписано 16 липня 2003 р., коли Андрій Странніков був депутатом Київської міської ради. Тривале протистояння забудовника з протестувальниками призвело до судового позову проти активістки та журналістки Ірини Ковальчук. Зрештою рішенням від 31 липня 2014 р. Київська міськрада розірвала договір про оренду вказаної земельної ділянки.
У своїй відповіді Руху ЧЕСНО п. Іщенко стверджує, що до ТОВ "Тельбін ІВА" не має жодного стосунку. Проте опубліковані документи (лінк1, лінк2, лінк3, лінк4 ), надані у відповідь на запит Ірини Ковальчук, свідчать про входженна кандидата до складу засновників цього підприємства.
http://kiev.vgorode.ua/refperson/9641-strannykov-andrei-nykolaevych
http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4545/doc/1408095593.html
Загорій Гліб Володимирович (номер 52 у списку)
За повідомленням ресурсу “Цензор.нет”, Гліб Володимирович Загорій, перебуваючи на посаді генерального директора ПрАТ “Фармацевтична фірма “Дарниця”, можливо, був причетний до корупційних дій. Як йдеться у матеріалі видання, Держлікслужба, очолювана Олексієм Соловйовим, неодноразово забороняла фармацевтичним компаніям (конкурентам Фармацевтичної фірм "Дарниця") виробництво та реалізацію лікарських препаратів-аналогів. В свою чергу, як повідомляє видання, Гліб Загорій звертався до Міністра охорони здоров'я Олега Мусія із тим, щоб Держлікслужба продовжила свою роботу саме під керівництвом Олексія Соловйова.
Ззначена інформація не є прямим підтвердженням вини кандидата, проте дозволяє зробити оцінку рпо причетність Гліба Загорія до корупційних дій, а саме до лобіювання своїх бізнес-інтересів з метою отримання неправомірної вигоди.
Грановський Олександр Михайлович (номер 58 у списку)
За інформацією журналістського розслідування програми “Слідство.інфо”, Олександр Михайлович Грановський з 2008 р. є директором компанії “Ассофіт Холдінгз Лімітед”, яка нібито через низку скандалів стала власником ТЦ Sky Mall (лінк 1, лінк 2, лінк 3, лінк 4). Як йдеться у програмі, Олександр Грановський є менеджером у компанії бізнесмена Андрія Адамовського, який нібито був причетний до рейдерського захоплення ТЦ Sky Mall.
За інформацією Антирейдерського Союзу Підприємців України (лінк 1, лінк 2, лінк 3), компанія ТОВ “Призма Бета”, яка до вересня 2014 р. належала компанії “Ассофіт Холдінгз Лімітед”, була причетна до підкупу суддів Вищого Господарського Суду України влітку 2014 р.
Зазначена інформація не є прямим доказом вини кандидата, проте дозволяє припустити й зробити оцінку, що Олександр Михайлович Грановський, можливо, причетний до корупційних дій, а саме до підкупу посадових осіб.
http://www.youtube.com/watch?v=QDOHTPHwKGw
http://korrespondent.net/business/economics/3415865-u-kompanyy-Arricano-pytauitsia-otobrat-stolychnyi-trts-SkyMall
http://tvi.ua/new/2014/10/16/adamovskyy_i_hranovskyy_prohraly_eks_partneram_za_rubezhem_vzhe_druhyy_sud
http://gazeta.zn.ua/conflict_of_interests/biznes-po-ukrainski-tayny-58-nomera-izbiratelnogo-spiska-_.html
http://comments.ua/digest/486018-andrey-adamovskiy-aleksandr.html
http://gazeta.dt.ua/business/suddivski-ponyattya-na-milyoni-_.html
http://www.rbc.ua/ukr/news/politics/poyavilis-dokazatelstva-sushchestvovaniya-t-n-ponyatiek-v-02072014100200
http://censor.net.ua/news/292434/dokazan_fakt_suschestvovaniya_ponyatiek_v_vysshem_hozyayistvennom_sude_ukrainy_antireyiderskiyi_soyuz
Кубів Степан Іванович (номер 59 у списку)
Видання “Дзеркало тижня” повідомляло, що результатом роботи Степана Кубіва стала 65% девальвація курсу гривні. Однієї з основних причин падіння курсу національної валюти журналісти називали безконтрольну роздачу рефінансування. Як йдеться в матеріалі видання, “державні гроші отримують олігархічні групи - власники яких продовжуть виводити з України капітали, виконуючи обов’язки своїх банків за рахунок НБУ”. Серед банків, які отримали допомогу від НБУ “Дзеркало тижня” називає банки приятеля Степана Івановича Кубіва - “Фінансова ініціатива” та “ВіЕйБі” Олега Бахматюка.
Видання “Економічна правда” також висувало гіпотезу, що голова Нацбанку Степан Іванович Кубів може бути особисто зацікавленим у девальвації гривні." За оцінкою видання, «якби Майдан являв собою те, що про нього пишуть, Кубів уже б давно сидів не в Нацбанку, а в СІЗО»
Зазначена інформація не є прямим підтвердженням вини кандидата, проте дозволяє зробити оцінку про причетність Степана Кубіва до прийняття рішення за наявності конфлікту інтересів, а також до корупційних дій, а саме до зловживання службовим становищем.
http://gazeta.zn.ua/finances/proschet-komendanta-_.html
http://www.epravda.com.ua/publications/2014/04/11/438669/
Куніцин Сергій Володимирович (номер 68 у списку)
У попередньому звіті ТСК ВРУ повідомлялося, що у 2006 році, після призначення Сергія Куніцина головою державної адміністрації м. Севастополя, ним було здійснене рейдерське захоплення проектно-будівельного інституту ЗАТ «КримНІОпроект», в результаті якого власником інституту став колишній міністр в уряді АРК під головуванням Куніцина, його соратник Олександр Гресс.
Далі, за розслідуванням ТСК ВРУ, в будівлю ЗАТ «КримНІОпроект» було переведено держслужби, відповідальні за земельну та будівельну сферу, що створило передумови для подальших земельних зловживань. Як повідомляють «Наші Гроші», пана Гресса було заарештовано у 2010 р. за звинуваченням у створенні злочинної організації і присвоєнні земельних наділів на суму 1,5 млрд грн.
Про деталі одного з сумнівних випадків передачі землі у власність під керівництвом Олександра Гресса і за розпорядженням Сергія Куніцина інформують «Наші гроші».
У своїй відповіді Руху ЧЕСНО Сергій Куніцин спростовував інформацію щодо тимчасового звіту ТСК і стверджував, що своїми діями врятував колектив НДІ від рейдерства, не давши бізнес-партнерам Партії Регіонів захопити цю установу. Окрім цьому, п. Куніцин також стверджував, що КримНІОпроект – закрите акціонерне товариство, не підпорядковане Севастопольскій місьраді.
http://2012.chesno.org/meter/person/714/
http://iportal.rada.gov.ua/meeting/stenogr/show/612.html
http://nashigroshi.org/2013/04/05/stavshy-deputatom-udaru-kunitsyn-vtratyv-300-ha-krymskoji-zemli/
Луценко Ірина Степанівна (номер 70 у списку)
За повідомленнями ресурсу “Українська правда” 13 вересня 2006 року, коли Луценко Юрій Віталійович обіймав посаду Міністра внутрішніх справ, його заступником Новіковим О.В. було видано розпорядження, в якому містилася вимога до працівників МВС перейти на тарифні плани ТОВ "Українські новітні телекомунікації". Як йдеться у матеріалі, в той час Луценко Ірина Степанівна працювала фінансовим директором ТОВ "Українські новітні телекомунікації".
Наведена інформація не є підтвердженням вини кандидата у вчиненні правопорушення, проте дає вагомі підставі припустити та зробити оцінку, що Луценко Ірина Степанівна, можливо, причетна до корупційних дій, а саме до прийняття рішень за умови наявності конфлікту інтересів.
http://2012.chesno.org/meter/person/807/
http://www.pravda.com.ua/articles/2007/07/25/3262151
Парцхаладзе Лев Ревазович (номер 93 у списку)
За повідомленням "Форуму порятунку Києва", компанія «XXI століття», головою наглядової ради якої був Лев Парцхаладзе, ініціювала нібито незаконну забудову. Як зазначає газета "Україна молода", Лев Парцхаладзе на час забудови був депутатом Київради, обраним від блоку Кличка, а з 2010 р. — членом фракції "Сильна Україна. Окрім того, на момент початку будівництва бізнес-партнер пана Парцхаладзе Андрій Садовський був членом постійної комісії Київради з питань екологічної політики та тимчасової контрольної комісії з розгляду колективних звернень громадян із перевірки рішень Київради щодо надання земельних ділянок юридичним та фізичним особам під забудову та фактів порушення забудовниками діючого законодавства.
Зазначена інформація не є прямим підтвердженням вини кандидата, проте дозволяє зробити оцінку про причетність Лева Парцхаладзе до корупційних дій, а саме до зловживаня владою.
http://2012.chesno.org/meter/person/2373/
http://forumspaskiev.org.ua/databox/2010/04/17902.php
http://file.liga.net/person/261-lev-parchaladze.html
http://ukrrudprom.ua/news/Lev_Partshaladze_postroit_gostinitsu_v_Kieve.html
http://www.umoloda.kiev.ua/number/2045/189/72836/
Медяник Вадим Григорович (номер 125 у списку)
За матеріалами розслідування програми "Гроші", депутату Оболонської райради Вадиму Медянику нібито було виділеного земельну ділянку, якою раніше користувалося садівниче товариство "Фронтовик". За інформацію видання, Київрада нібито потайки від власників низки земельних ділянок передала ці земельні ділянки іншим особам, яким дозволили їх приватизувати та розпочати будівництво. Одним із тих, хто отримав землю на березі Дніпра, став Вадим Медяник. Колишня власниця за відмову від претензій на ділянку отримала компенсацію у розмірі 56 тис гривень, в той час як, за інформацією журналістів, ринкова вартість ділянки на березі Дніпра значно перевищує компенсовану суму. Прокуратура нібито внесла протест на рішення про виділення ділянки, оскільки вважала його незаконним.
Наведена інформація дозволяє припустити на зробити оцінку, що Медяник Вадим Григорович є фігурантом антикорупційного розслідування, присвяченого земельним зловживанням
http://kiev.pravda.com.ua/news/4ef1d576cd338/
Серпокрилов Віталій Юрійович (номер 129 у списку)
У 2012 році Вячеслав Серпокрилов був директором ДП "Національний проект "Якісна вода", створеного Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами, яке з 2010 по 2014 рік очолював Владислав Каськів. За інформацією «Наших грошей», згаданим ДП було витрачено 4 млн грн на техніко-економічне обґрунтуванняодноіменного проекту.
Також, ТОВ «Торговий дім «Борисфен» в якості інвестора «Національного проекту «Якісна вода» отримало від ДП «Державна інвестиційна компанія» (підконтрольного Держагентству з інвестицій та управління нацпроектами) 94 млн грн кредиту під досить низький відсоток 3,75%. Пізніше ДП «Державна інвестиційна компанія» намагалася скасувати цю угоду через суд, стверджуючи, що договір суперечить інтересам держави, проте зазнало поразки, оскільки всі ці факти був відомі на момент укладання угоди.
За матеріалами«Наших грошей», ТОВ «Торговий дім «Борисфен» пов'язане з екс-головою Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владиславом Каськівим, що й могло зумовити укладення такої кредитної угоди. Можна припустити, що п. Серпокрилов також особисто знайомий із Владиславом Каськівим, оскільки Віталій Серпокрилов в 2005 був головою обласною організації ГП «Пора», головою Політради якої був Владислав Каськів.
Вищезазначена інформація не є прямим доказом, проте дозволяє припустити, що Віталій Серпокрилов, разом із Владиславом Каськовим, є фігурантом антикорупційного розслідування, присвяченого розкраданню бюджетних коштів.
http://pora.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=2817
За наслідками розгляду апеляції рух ЧЕСНО зняв оцінку Михайла Гвоздьова, Романа Ткача, Валерія Карпунцова та Романа Зварича як фігурантів журналістських антикорупційних розслідувань. Окрім цього, за даними відповіді-апеляції Ігоря Кононенка було відозмінено його профіль, так само було частково враховано відповідь-апеляцію Артура Палатного та Валерія Іщенка.
Рух ЧЕСНО не підміняє правоохоронні органи та суди і не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину, а робить оцінку кандидатів на підставі даних антикорупційних розслідувань, оприлюднених у відкритих загальнодоступних джерелах. Таке оціночне судження може не збігатися з офіційними рішеннями та висновками державних органів. З принципами оцінки (методологією) кампанії «ЧЕСНА Рада 2014» можна ознайомитися тут.
Поділитись