Find out all about your candidate.

CHESNO movement is monitoring candidates for MPs on 2014 parliamentary elections.

We are trying to update our data as quickly as possible

Блок Петра Порошенка ВО "Батьківщина" ВО "Свобода" Громадянська позиція Комуністична партія України Народний фронт Об’єднання "Самопоміч" Опозиційний блок Радикальна партія Сильна Україна more...
 
Hide
#slidercaption0 #slidercaption1 #slidercaption2 #slidercaption3 #slidercaption4 #slidercaption5 #slidercaption6 #slidercaption7
News items
30.10.2014
вибори, чесна рада
64 голосувальники за закон 16 січня потрапляють до парламенту

До Верховної Ради VIII скликання потрапляють 64 народних депутати, що голосували за закон 16 січня, а також принаймні 37 фігурантів журналістських антикорупційних розслідувань. Такі висновки можна зробити за результатами аналізу даних, розміщених на сайті Центральної виборчої комісії станом на 30 жовтня (оброблено понад 99% протоколів).

13.11.2014
уряд
Активісти вимагають провести відкрите громадське обговорення кандидатів у міністри охорони здоров’я

Активісти пацієнтських та антикорупційних організацій вимагають від усіх політичних партій, які пройшли до Верховної Ради, оприлюднити інформацію про те, кого вони пропонуватимуть на пост Міністра охорони здоров’я та провести відкрите громадське обговорення цих кандидатур в прямому ефірі. Крім того, активісти оголосили відкритий збір резюме кандидатів, що не представляють жодну політичну силу, але можуть стати достойними кандидатами на пост Міністра, які обіцяють також представити на розгляд громадськості.

25.10.2014
вибори, княжицький, народний фронт
Рух ЧЕСНО переглянув свою оцінку Миколи Княжицького

Розглянувши надіслану кандидатом в народні депутати Миколою Княжицьким відповідь-апеляцію, учасники Руху ЧЕСНО ухвалили рішення про його виключення зі списку фігурантів антикорупційного розслідування.

25.10.2014
вибори, фінансування
Добра воля партій до фінансової прозорості - підстава для обережного оптимізу

За оцінкою учасників Руху, публікація декларацій кандидатів у депутати та проміжних звітів політичних партій є свідченням позитивної зміни якості української політики. Хоча говорити про незворотність цих змін ще зарано.

24.10.2014
вибори, чесна рада
Рух ЧЕСНО переглянув оцінку кількох кандидатів від «Блоку Петра Порошенка»

За наслідками розгляду апеляції рух ЧЕСНО вніс зміни до профілів кандидатів з партійного списку «Блоку Петра Порошенка» Юрія та Ірини Луценків, Артура Палатного, Ігоря Кононенка та Валерія Іщенка, але не зняв їхню оцінку як фігурантів журналістських антикорупційних розслідувань. Також за результатами аналізу нової інформації кандидата з партійного списку «Блоку Петра Порошенка» Грановського Олександра Михайловича  (номер 58 у списку) було кваліфіковано як фігуранта журналістських антикорупційних розслідувань.

Posts
15.11.2014
чесна рада, вибори
Сім гріхів мажоритарки

Першим обраним народним депутатом на позачергових виборах-2014 став Юхим Звягільський. Щоби отримати депутатський мандат йому вистачило трохи більше 1400 голосів виборців. Тепер, як найстарший депутат Верховної Ради VIII скликання, він відкриватиме перше засідання оновленого парламенту.

 "Українська правда" вже детально описала, чому депутатство Звягільского є дивним для країни, в якій відбулася революція та триває війна. Але якби вибори проходили за пропорційною системою, Звягільський би не зміг отримати свій мандат так легко - він був би змушений вести непрості перемовини із партійними лідерами, виторговуючи собі місце в списках.

Зрештою, з двох партій, що об’єднали колишніх регіоналів – "Сильна Україна" та "Опозиційний блок" – до парламенту потрапив лише "Опозиційний блок", що здобув близько 27 місць в Раді.

А ось саме завдяки мажоритарній системі, у парламент пройшли й інші одіозні персоналії – колишній голова НАК "Нафтогазу" Євген Бакулін, брат екс-голови голови АП Сергій Клюєв, регіонал Ігор Шкіря чи партнер по бізнесу Юрія Іванющенка Олег Недава.

 Чим ще запам’яталася цьогорічна мажоритарка?

06.11.2014
парламент, чесно
Сергій Андрушко: 5 речей, які варто змінити у новому праламенті

1. Збільшити ККД депутата.

У жовтні в залі Парламенту народні депутати працювали усього 3 дні, так само і у вересні, а в серпні взагалі 2 дні. Кількість робочого часу і коефіцієнт корисної дії народного депутата – мінімальний.

Раніше такий режим роботи був вигідний дуже зайнятим депутатам – бізнесменам. Нормальна ж робота Верховної Ради України – це 2 тижні у залі Парламенту, 1 тиждень – в комітетах і 1 тиждень – спілкування з виборцями. Якщо і це не ефективно, можна винайти нову формулу ефективності українського парламенту.

24.10.2014
чесна рада, вибори
Фінішна пряма перед виборами: успіхи часткові, обіцянки реалізовані не повністю, а оптимізм – обережний

Напередодні позачергових парламентських виборів 2014 громадські активісти виступили із чи не наймасштабнішими пропозиціями щодо порядку денного для чинних політиків та нових політсил, що бажали спробувати себе у виборчих перегонах. Відкиті виборчі списки, фінансова прозорість, посилення відповідальності за фальсифікації, недопущення в парламент голосувальників за диктаторський закон тощо. Два дні до виборів – чудовий час підбити підсумки цього діалогу.